> ספאץ - מציפור, לפטנט רפואי חובק עולם לטיפול בהשמנת יתר

איך נולד בלון ״ספאץ״?

ילד בן 6 שאביו נרצח במהלך שוד, הנציח את שמו של אביו – “ספאץ” בפטנט רפואי חובק עולם לטיפול בהשמנה

דר’ ג’פרי ברוקס ממציא בלון ההרזיה המתכוונן “ספאץ”

“ספאץ” מתקשר לרוב עם שם של ציפור, שדומה מאוד לציפור הדרור המוכרת.  אבל לדר’ ג’פרי ברוקס השם “ספאץ” יקר מאוד. “ספאץ” הוא שם משפחתו של אביו הביולוגי, שנרצח בניו יורק בשוד אלים בשביל יהלום בשווי 500 $, כאשר ג’פרי היה ילד רק בן 6.

 

הנצחת שם האב “ספאץ”

למעלה מעשור עוסק ד”ר ג’פרי ברוקס בפיתוח ובשיפור בלון הקיבה להרזיה, מבלון רגיל לבלון מתכוונן, שיעזור בפתרון בעיית ההשמנה, שהיא מגפה עולמית.

בלוני קיבה להרזיה, אומר ד”ר ברוקס, קיימים בעולם מעל 30 שנה אבל הם לא זכו לפופולריות רבה. סיבה אחת הייתה מכיוון שהם נוצרו בגודל אחיד וקבוע וללא יכולת התאמה אישית למטופל. וסיבה שנייה הייתה, שרשויות הבריאות לא נתנו לבלונים אישור לשהייה בקיבה ליותר מ – 6 חודשים. במצב כזה, עד שהמטופל התחיל להטמיע את השינויים בהרגלי התזונה הוא נידרש להוציא את הבלון. 6 חודשים זה לא מספיק זמן כדי להטמיע הרגלים חדשים, טוען ד”ר ברוקס.

כמומחה לגסטרואנטרולוגיה וכיזם בנשמתו, דר’ ברוקס לקח על עצמו את האתגר לפתור את שתי הבעיות הללו: בלון קיבה לשנה והשנייה בלון קיבה מתכוונן.

הפיתוח לקח כעשר שנים. “במהלך הדרך היו שתי וורסיות לבלון” אומר ד”ר ג’פרי ברוקס. “כל וורסיה הביאה עמה אתגרים חדשים, עד שהגעתי לוורסיה השלישית והמנצחת ‘ספאץ3’ ממנה כבר הושתלו בהצלחה בעולם מעל 40,000 בלונים”.

הבלון המתכוונן “Spatz3” מופץ היום לכ 50 מדינות ברחבי העולם. בכל חודש הולך וגדל קצב ההפצה של הבלון כשמגיעות עדויות סטטיסטיות על מהפכה של ממש בתחום ההרזיה ההתערבותית, כיוון שזהו פתרון שנעשה ללא ניתוח, ללא אשפוז ועם תוצאות מצוינות.

חלום הופך למציאות

כל מי שעוסק בבלוני ה”ספאץ” בארץ ובעולם וכמובן גם אני, נשאל ע”י המטופלים “מה זה השם הזה “ספאץ” ? ומבחינתי אני חושב שאבא שלי ז”ל די מרוצה ממני, כי כל יום מאות אולי אלפי פעמים ביום משתמשים בשמו של אבא בכל רחבי העולם. לינקולן, צוחק דר’ ברוקס, היה הרבה יותר חשוב מאבא שלי, אבל כמה פעמים ביום מזכירים את שמו ברחבי העולם?

בשנת 2005 עליתי עם משפחתי ארצה ואימצתי את התרבות הישראלית, אני אוהב את האוכל הישראלי ומרגיש ממש חלק מהמדינה הזו כאילו נולדתי כאן, אבל מה שנשאר בעייתי זה שמזהים אצלי את המבטא, אבל האנשים סביבי אומרים שגם זה משתפר, והאמת שהמטופלים שלי שיורדים 30,20,10 ק”ג, לא ממש מתלוננים על המבטא.

בשנתיים וחצי האחרונות חברתי למרפאות “אופטימל איכות חיים” שנותנת למטופליי שירות אותו אני רוצה להעתיק למקומות נוספים ברחבי העולם. שרות שניתן בישראל הקטנה בפריסה ארצית עם כ – 50 בעלי מקצוע, רופאים, דיאטנים קליניים, מטפלים לשינוי התנהגות ומאמני כושר גופני שעוטפים את המטופלים מכל כיוון ומובילים את המטופלים לשינויים מדהימים בבריאות שלהם, באיכות החיים ובמראה החיצוני שלא פחות חשוב.

בימים אלה קיבלנו תוצאות סקר מידע נצבר שנערך ע”י ד”ר נירה קורן מאוניברסיטת תל אביב ל – 579 מטופלי בלון ההרזיה “ספאץ” ב”אופטימל”. לפיו, בסיום שנה עם בלון “ספאץ” בקיבה, הפחיתו המטופלים בממוצע 50.5% מעודף משקלם – תוצאה ממוצעת יוצאת דופן, הקרובה מאוד לתוצאות ניתוחי קיצור הקיבה וכל זאת ללא סיכוני הניתוחים וללא אשפוז או החלמה.

שרון וישי – 7 חודשים של מהפך… לפני ואחרי …  ויש עוד הרבה סיפורי הצלחה 

 

דיאטה מהירה עם בלון ספאץ

בלון ההרזיה המתכוונן “ספאץ” מוכנס לקיבה בפעולת גסטרוסקופיה שאורכת  כ – 15 ד’ ונעשית תחת טשטוש. הבלון מונח בקיבה ותופס כשליש מנפח הקיבה ומפריע לתנועתיות הקיבה מה שמאפשר למטופל לשנות את הרגלי האכילה.

למי מתאים בלון ההרזיה “ספאץ” ? לבעלי BMI 30 ומעלה ולמי שמלאו לו 18 ועד לגיל 69 ובתנאי שלא עשה בעבר ניתוח קיצור קיבה, שרוול, טבעת או כל ניתוח פולשני בוושט או בקיבה. אם נוטלים תרופות מסוימות, צריך להתייעץ עם הרופא.

זה כבר לא סוד, רוב המתחילים בדיאטה מתייאשים בימים או בשבועות הראשונים, ברוב המקרים בשום שהתוצאות לא נראות באופן מיידי וזה מייאש. ברוב המקרים, בלון ההרזיה “ספאץ” גורם לירידה משמעותית ומהירה כבר בימים ובשבועות הראשונים, וירידה זו יוצרת מוטיבציה ענקית להמשיך ולהצליח בתהליך כולו.

עם זאת, חשוב לי להדגיש, בלון ה “ספאץ” עושה את העבודה, אבל הטיפול לא יצלח אם המטופל לא ישתף פעולה. אני טוען שצריך לחשוב טוב טוב אם יש לך את המוכנות לתהליך, להצליח ולשנות הרגלים, כי אם זו קפריזה וההחלטה היא רגעית, רוב הסיכויים שזה לא יצלח. לכן, הצוות שלי ב”אופטימל” בוחן את התאמת המטופל להליך לא רק מבחינה רפואית, אלא גם מבחינת המוכנות הרגשית להנעת שינוי משמעותי בחיים, ומי שנמצא מתאים לכך, מצליח ובגדול.

אשמח לפגוש גם אותך לשיחת הכרות,  בהערכה רבה
דר’ ג’פרי ברוקס

לקביעת פגישה איתי נא להשאיר פרטים

    לקביעת תור לייעוץ צרו עמנו קשר: