> 8 עובדות שחשוב לדעת על בלון קיבה | אופטימל

8 עובדות שחשוב לדעת על בלון קיבה

8 עובדות שחשוב לדעת על בלון קיבה

שמעתם על בלון קיבה אבל אתם לא בטוחים מה זה? הנה 8 דברים שכדאי לדעת על ההליך שעזר לאלפי ישראלים להגשים את חלומם ולהשיל עשרות קילוגרמים ממשקלם

1. השימוש בבלון קיבה החל כבר בשנות השמונים המוקדמות, ומאז, הוא הפך בהדרגה, תוך פיתוח הטכנולוגיה והצטברות הידע, להליך מקובל ונפוץ ברחבי העולם.

2. בניגוד להליכים כירורגים אחרים, בלון הקיבה מוחדר ללא ניתוח. מדובר בהליך אנדוסקופי פשוט וקצר, אשר מבוצע ללא צורך בהרדמה, אלא תוך טשטוש המטופל בלבד. ההליך אינו מצריך חיתוך, ולא משאיר צלקות. בניגוד להליכים הניתוחיים שעלולים להיות מסוכנים ואף לגרום במקרים קיצוניים למוות, השימוש בבלון קיבה כרוך בהרבה פחות סכנות.

3. לאחר שהוא מוחדר לקיבה, הבלון מנופח בהדרגה, עד לגודל שנקבע מראש. הימצאות הבלון בקיבה יוצרת תחושת שובע, היא מאטה את קצב ההתרוקנות ומסייעת לצמצם את הדחף לאכול.

4. בלון ספאץ הוא בלון הקיבה היחידי שניתן להשאיר למשך כשנה, מה שמסייע למטופלים שעושים בו שימוש לבנות בהדרגה את אורח החיים המותאם שלהם, ולהפחית משקל ביעילות. בלונים אחרים, אשר זמן ההימצאות שלהם בקיבה קצר יותר, נחשבים לפחות יעילים משום שהאפקט שלהם נמשך זמן קצר יחסית ויורד בהדרגה – דבר שגורם לתהליך כולו להיות קצר מדי במקרים רבים ולא אפקטיבי מספיק.

5. יתרון נוסף של בלון מסוג ספאץ, הוא האפשרות לשנות את גודלו בהתאם לצורך, בזמן שהוא נמצא בקיבה. במקרה שיש צורך בירידה גדולה יותר במשקל – למשל לאחר שהירידה הראשונית נבלמת – ניתן להגדילו. לעומת זאת, אם המטופל מרגיש אי נוחות בשל גודל הבלון, ניתן להקטינו.

6. על פי הנתונים שהצטברו, מטופלים שמשתמשים בבלון משילים עד 50% מהמשקל העודף שלהם בממוצע. ע"פ מחקר שנעשה בנושא, כ-76% מהמטופלים שמרו על ירידת המשקל גם שנתיים לאחר הוצאת הבלון.

7. בלון ספאץ משווק ביותר מ-50 מדינות ברחבי העולם, וקיבל את האישורים הנדרשים מהרגולטורים באירופה ובישראל.

8. חשוב להבין כי לצד השימוש בבלון, יש לשנות במקביל את הרגלי החיים שלנו – בכל הקשור לתזונה ולפעילות גופנית, זאת כדי לשמור על התוצאות לאורך זמן.

הקליקו ובדקו עכשיו אונליין האם בלון קיבה ספאץ עשוי להתאים לכם!

לקביעת תור לייעוץ צרו עמנו קשר: