> 5 טיפים שיעזרו לכם לשמור על המשקל בחגים - אופטימל לייף

5 טיפים שיעזרו לכם לשמור על המשקל בחגים

לשמור על המשקל

חודש תשרי הוא מאתגר במיוחד למי שמנסים לשמור על המשקל ואף לרדת. לפניכם חמש עצות שיעזרו לכם לעבור את תקופת החגים בקלות.

חודש תשרי, שבו מתחילה השנה העברית החדשה, הוא בעבור רבים גם חודש של קבלת החלטות חדשות וניסיון לשנות לטובה את ההרגלים הפחות מוצלחים שלנו.
בכל מה שקשור לתזונה בריאה וירידה במשקל – שנה חדשה היא הזדמנות מצוינת לגייס מוטיבציה ולהיכנס למסלול – אבל ריבוי החגים עלול להקשות על יישום ההחלטה בפועל.
בחגים אנו יוצאים מהשגרה, מרבים לארח ולהתארח ולאכול בחוץ – והתוצאה עלולה לגרום לנו לא רק שלא לרדת במשקל, אלא אף לעלות.

אז מה אפשר לעשות? הנה כמה טיפים שיסייעו לכם לשמור על המשקל במהלך החגים:

1. לא להגיע רעבים לארוחת החג – אחת הטעויות הנפוצות שעושים רבים היא לדלג על ארוחות שלפני ארוחת חג חגיגית. התוצאה ברוב המקרים תהיה שתגיעו רעבים מדי, בסטרס, ותאכלו יתר על המידה. עדיף לאכול ארוחה קטנה 3-4 שעות לפני הארוחה החגיגית, כדי לא להגיע מורעבים ולטרוף יותר ממה שתכננתם.
2. להחליט מראש על התפריט – בשולחן החג מגישים ברוב המשפחות הרבה מאוד מנות, ויש פיתוי לנסות מכולן. נסו להחליט מראש מה תאכלו – ולעמוד בכך. מומלץ גם לא לנסות לחסוך יותר מדי בקלוריות בארוחה עצמה. תרשו לעצמכם ליהנות, במידה, כדי שלא תרגישו שאתם מפספסים ותפצו על כך אח”כ בארוחות מיותרות (למשל בהשלמה לילית…). טעמו במידה מהמאכלים, תרשו לעצמכם גם קינוח קטן, ותיהנו במידה.
אחרי שתסיימו את האוכל שתכננתם – קומו מהשולחן ושבו לנוח על הספה, אפשר עם כוס תה צמחים, כדי שלא תתפתו סתם להמשיך ולאכול.
3. שתו מים – זה נכון תמיד, אבל במיוחד בארוחות חגיגיות. לוותר על האוכל הטעים קשה, אבל לוותר על מיץ או שתייה ממותקת מוגזת, יותר קל. אם אתם שותים אלכוהול, בחרו ביין אדום יבש – שהוא גם בריא יחסית. ליינות יבשים ערך קלורי נמוך יחסית ליינות שאינם יבשים.
4. שלבו פעילות גופנית בלו”ז – מזג האוויר נעים בעונה הזו של השנה. נצלו את הזמן כדי לצאת לטיולים ברגל, לכו לחדר כושר או לבריכה, תעשו התעמלות בפארק עם המשפחה, סעו לטיול אופניים. נצלו את ימי החופש הרבים כדי להיות פעילים לצד המשפחה, ולהדגים גם לילדים אורח חיים פעיל ובריא.
5. תכננו את אחרי החגים – נכון, בתשרי קשה לרדת במשקל, אבל זה לא אומר שאי אפשר להתחיל לתכנן כבר את הירידה של חשוון.

אם אתם מעוניינים בשינוי משמעותי, זה הזמן לבדוק האם בלון הקיבה ספאץ עשוי להתאים לכם.
למידע נוסף, הקליקו.

    לקביעת תור לייעוץ צרו עמנו קשר: