> ירידה במשקל - האם ניתן להוריד 20-10 ק"ג ללא ניתוח וללא מאמץ?

שנה של ירידה במשקל

ירידה במשקל באופטימל

ירידה במשקל  – האם המשימה להוריד יותר מ 10 ק”ג אפשרית?

ידוע לכל בעל משקל יתר כי ירידה במשקל תטיב את הערכים הבריאותיים ותשפר את איכות החיים אולם מנגד עומד קושי עצום לשנות את ההרגלים ולעמוד בהם לאורך זמן בפרט, ובמיוחד כשהירידה במשקל מתונה, מדשדשת ולעיתים קרובות “תקועה” או שבאה לידי ביטוי בירידה של קילוגרמים בודדים בלבד.

האם גם אתם במרוץ אחר דיאטות שקשה לכם לעמוד בהן ? האם אתם חוששים שההשמנה תפגע בבריאותכם אבל לא מצליחים לרדת במשקל? אתם לא לבד!  כ – 50% מהאוכלוסייה סובלים מעודף משקל.

דיאטה לבד זה לא מספיק

הפתרון הנגיש והמוצע ע”י המומחים, הרופאים והדיאטנים לירידה במשקל הוא שילוב של תזונה ופעילות גופנית אבל מה לעשות שמחקרים מראים שאצל כ 95% מהאוכלוסייה נוחלת ההמלצה כישלון צורם, מתסכל ומייאש ולעיתים רבות גם מתווספים לעליה במשקל קילוגרמים נוספים מעבר לאלו שהיו קיימים התחילה הדיאטה.

אצל אנשים הסובלים מהשמנה מינורית תהווה ירידה במשקל של כמה קילוגרמים בודדים, מטרה אותה ניתן להשיג ואפילו בזמן סביר, אולם, אצל אנשים הסובלים מהשמנת יתר, מדובר לעיתים בצורך להפחתה של עשרות קילוגרמים, וזה מחייב תהליך ארוך המלווה במכשולים ובאתגרים רבים בדרך.
כשהייאוש הנובע מהתהליך הוא העודף הגדול במשקל הנדרש להורדה, מצד אחד, והצורך במרחק העצום של הזמן הנדרש, מצד שני, שינוי הרגלים וויתור על אחת ההנאות הנחשקות ולאורך זמן הינם קושי, שבאמת לא ניתן כמעט לעמוד בו. אנשים רבים לא מבינים את הקושי, מזלזלים ומשייכים זאת ל”אופי חלש”.

ירידה מהירה במשקל

רבים מאלו המנסים לרדת במשקל חווים קשיים וויתורים כל כך גדולים ולהוטים לראות תוצאות מהירות ולהרגיש הבדל משמעותי כבר אחרי זמן קצר. זו הסיבה לבחירת הדיאטות המפתות המבטיחות תוצאות מהירות וקלות. למרבה הצער, הזמן המהיר של הירידה במשקל  – ארוך יותר מהזמן הקצר של העליה במשקל – עד כדי יותר מהמשקל ההתחלתי.

למרות הפיתוי לירידה מהירה במשקל, חשוב להפנים כי ירידה מהירה במשקל עלולה לגרום לסיכונים בריאותיים. צריך להפנים שלא צריך ולא ניתן להשיג משקל תקין בין לילה. ירידה של 10% ממשקל הגוף יכולה לעשות הבדל עצום לבריאות של מי שסובל מעודף משקל.

שעור ירידה בריאה במשקל נע בין 0.5 ק”ג עד 1 ק”ג בשבוע ולכן רצוי להקדיש מספיק זמן כדי לעבוד לקראת המטרה. שנה של ירידה הדרגתית במשקל יכולה לחולל שינויי משמעותי לא רק למשקל אלא גם לשנות את הרגלי התזונה הישנים.

אתגרים בירידה במשקל לאורך זמן

יש אנשים שמצליחים להחזיק מעמד מספר חודשים בדיאטה, עד שהם נפגשים באתגר חדש שמאיים לערער את כוחות הנפש שלהם: עצירה בירידה במשקל, בד”כ זה קורה לאחר כ 4 עד 6 חודשים של דיאטה. ואכן המחקרים מראים שלאחר מספר חודשים של ירידה במשקל ישנם שינויים הורמונאליים ופסיכולוגיים המקשים על המשך ההרזיה ויתכן שאף תורמים לרעב מוגבר, לעלייה בחשק לאכול ואף לדיכאון.

התפיסה של החברה באשר לגוף האידיאלי, המסרים של אנשי הרפואה לגבי הסיכון לסכרת, סרטן או התקף לב אם לא יירדו במשקל, הלחץ לרזות על מנת לטפל במחלות והפחד למות ולהשאיר אחריהם ילדים יתומים, מטיל אימה על אותם אנשים. הכשלונות המרובים מטילים ספק ביכולתם, ולכן הם מחפשים פתרון שיעזור להם להחזיק בדיאטה זמן רב יותר.

אנשים מחפשים פתרון שיחזיק מעמד לאורך זמן. הכשלון לעמוד בדיאטות השונות הוליד טרנד חדש: “ניתוחים לקיצור קיבה” הנקראים גם “ניתוחים בריאטרים”. אחוז הניתוחים הבריאטריים עלה בשיעור ניכר בשנים האחרונות. הסיבות לבחירה בניתוחי קיבה להרזיה נע מסיבות בריאותיות ועד לרצון שהניתוח ייתן דחיפה להרזיה משמעותית.

יש אנשים שאינם עומדים בקריטריונים לניתוח ומנסים להשמין בכוונה ל-BMI 35 כדי לעבור את הועדה המאשרת. אבל אל תתפתו להעלות במשקל על מנת לקבל אישור לניתוח, זה אסון שמשלמים עליו כל החיים, מה גם שישנו פתרון שמתאים גם לאנשים עם BMI נמוך יותר והוא ללא הסיכונים של ניתוח (ראה בלון ספאץ בהמשך).

לפני ניתוח בריאטרי לא מתמקדים בבעיה שעלולה להיווצר כתוצאה מעודפי העור, תופעה שכיחה שניתן לתקן אותה, אבל לא פשוט לתקן. לא כל אחד יהיה מוכן נפשית לאתגר שבו צריך לחיות עם עודפי העור הרפוי. אומנם ניתן לעבור ניתוח מתיחת עור להסרת עודפי העור, אבל רבים לא יהיו מוכנים לקחת את הסיכונים הקשורים לניתוחים אלו הן בשל הסיכונים והן בשל העלויות הכספיות.

חלק מהאנשים שעברו ניתוח דיווחו על איכות חיים ירודה לאחר הניתוח להרזיה, ביחס לחייהן לפני הניתוח. חלקן פיתחו בעיה כרונית בבטן ובמעיים. חלק דיווחו על חוסר אנרגיה לאחר הניתוח, סחרחורות, בחילות הקאות, טשטוש ולעיתים רעד בגוף. חלק מהאנשים המשיכו לאכול יותר מידי לאחר הניתוח אפילו אם זה גרם להן חולי, והפרעות האכילה שלהם לא נעלמה.

אחד הסיבוכים הבלתי צפויים של ניתוחי הרזיה הוא דיכאון. דיווחים רבים שהצטברו בספרות הרפואית בשנים האחרונות מצביעים על שכיחות גבוהה של דיכאון בקרב מנותחים בריאטריים, ומדאיג מכך על חשש לעלייה בנטייה להתאבדויות במנותחים אלה.

הרעיון שכל האנשים הסובלים מהשמנת יתר צריכים לעשות ניתוח הוא מטורף. מחקרים כיום מצביעים על כך שהניתוח אומנם גורם לרבים אושר בדרכים רבות, אבל ישנם אנשים אחרים, שהניתוח גרם להם לבעיות, ולצד הסיכויים לרדת במשקל יש גם סיכונים וסיבוכים, ולא כל המרזים יצליחו לשמור על הירידה במשקל לאורך זמן. בנוסף, מעט מאוד יודעים על ההשלכות ארוכות הטווח של הניתוחים הבריאטריים, של 5-10 שנים לאחר הניתוח.

כיצד שולטים בנפח הקיבה במשך שנה + ?

אם אתם מתקשים לרדת במשקל או מתקשים יותר להמשיך ולרדת במשקל במשך חמישה, שמונה או 12 חודשים ברציפות? או/ו לא מתאימים לניתוח יש לנו בשורה טובה: באמצעות טכנולוגיית בלון ספאץ תוכלו לשלוט בנפח הקיבה ללא ניתוח, להשגת שנה של ירידה במשקל.

בלון ספאץ הוא בלון קיבה להרזיה העשוי מסיליקון אותו ממלאים בנוזל. הבלון משמש להקטנה דרסטית של גודל הקיבה על מנת לסייע לירידה במשקל. למרות שזהו פתרון זמני, הוא מוכנס לקיבה למשך תקופה של שנה. במהלך השנה אפשר לשנות את נפח הבלון ולהקטין את הקיבה עוד בהתאם לצורך. לאחר שנה מוציאים את הבלון. הכנסת הבלון מאפשרת שנה של ירידה! זוהי דרך מצוינת בה המטופלים יכולים להתנסות וללמוד הרגלי אכילה חדשים.

טכנולוגיית ספאץ מאפשרת שליטה בנפח הקיבה והקטנת הקיבולת למשך שנה שלמה. זהו פתרון יעיל יותר מדיאטה או תרופות, ופחות מסוכן מניתוח. התקנת הבלון בקיבה נעשית ללא ניתוח וללא הסיכונים הכרוכים בניתוח, והיא מאפשרת גמישות והתאמה לנוחות המטופלים.

בשנה זו, שבה הבלון מושתל בקיבה, המטופל נכנס לתהליך של שינוי בהרגלי התזונה לשמירה על התוצאות לאורך זמן. את הירידה במשקל ניתן יהיה לראות בעיקר ב 3-5 חודשים הראשונים לתהליך. לאחר מכן הירידה תהיה יותר מתונה. במקרה שבו חלה עצירה בירידה במשקל, ניתן להקטין עוד את נפח הקיבה ע”י ניפוח נוסף של הבלון. כך יורדים במשקל עוד ועוד, במשך שנה שלמה לתוצאות שלא ניתן להגיע, אלא בניתוח מורכב.spatz-03

– אם מתקשים להסתגל לשינוי, פשוט מקטינים את נפח הבלון וממשיכים בתהליך.

– אם מתחרטים או חשים דיכאון ורוצים להחזיר את המצב לקדמותו – פשוט מוציאים את הבלון.

– אם לא מסתפקים בשנה של ירידה במשקל- אפשר להכניס בלון נוסף – ויורדים עוד ועוד.

הטיפול עם בלון הקיבה ספאץ’, הוא טיפול אידאלי לאנשים הסובלים מהשמנת יתר המתקשים לרדת במשקל, שאינם עומדים בדרישות לניתוחים הבריאטרים, או, שאינם מעוניינים לעבור תהליך בילתי הפיך כניתוח בקיבה.

בלון ההרזיה ספאץ הינו כלי עזר שיסייע לך להקטין את קיבולת הקיבה ולחוש שובע מהר יותר, אבל את/ה זה ששולט במה את אוכל/ת, לכן הקפדה על הוראות הצוות חשובה להצלחה. במשך שנה של ירידה יעמוד לרשותך צוות דיאטנים שיתמוך וינחה אותך לגבי השינוי בהרגלי התזונה שעליך לעשות על מנת להצליח לרדת בצורה נכונה

הגיע הזמן לקחת שליטה על נפח הקיבה עם בלון הרזיה ספאץ!
מעונייים בפרטים נוספים ? לקביעת תור לאבחון רפואי ובדיקת התאמה התקשרו 3320* או השאירו פרטים.

    לקביעת תור לייעוץ צרו עמנו קשר: