> שאלות ותשובות בתזונה וספורט - אופטימל לייף

שאלות ותשובות בתזונה וספורט

ירידה במשקל עם ספורט

נושא: שורפי שומנים
שאלה:
אני מנסה לרזות מספר קילוגרמים והציעו לי לקחת תרופות. מה הסיכונים ו/או ההשלכות של תרופות?
תשובה:
אם מדובר על תרופות שמסופקות בשוק ללא מרשם של רופא, וללא פיקוח לא כדאי לקחת את הסיכון. ישנם כדורים עם חומר דמוי אדרנלין, אשר קיימת אזהרה לגבי השימוש בו מטעם ארגון התרופות והמזון האמריקאי. הסיכונים כוללים התקף לב, שבץ מוחי, נכות תמידית, ומוות.  בשום פנים ואופן אין ליטול חומר זה או חומרים “צמחיים“ המכילים אותו!  לא כדאי לסכן את בריאותך!

לעומתם יש תרופות מרשם הניתנות רק ע”י רופא, ותפקידן לסייע בדיכוי תחושת הרעב ולהרזיה. תרופות אלו נרשמות רק ע”י רופא, ורק במצב של השמנת יתר, כאשר אדם צריך להפחית כ 10-15 ק”ג ולשפר את בריאותו.

לסכום: להרזיה של מספר קילוגרמים בודדים עדיף להקפיד על תזונה נכונה עתירת ירקות ודגנים מלאים, ולבצע פעילות גופנית.  באם לא הצלחת להתמיד בדיאטה, תרופות מרשם יתכן ויהיו פתרון שיכול לסייע בהרזיה.

נושא: מאכלים שלא כדאי לאכול
שאלה:
רציתי לדעת, האם יש מאכלים שרצוי לא לאכול כדי שלא יפגעו בסיבולת לב ריאה?
תשובה:
אין כאלו מאכלים. עם זאת, ברור שאם תאכל ארוחה גדולה בדיוק לפני פעילות אירובית ממושכת, זרימת הדם למעי המעכל את המזון יכולה להפריע לזרימת הדם לשריר הפעיל. זאת בנוסף לתחושת הכבדות המכאנית והפרשת הורמונים הגורמים לעיפות.

נושא: הזעת יתר

שאלה:
אני בן אדם לא ממש רזה אבל גם לא שמן ואני סובל מהזעה בבית השחי ללא הפסקה. אני יושב מול מזגן ובית השחי שלי מלא מים. כשאני עושה ספורט כל החולצה ספוגת מים. מה עושים בנידון?
תשובה:
ישנן מספר אפשרויות טיפול, החל מקרמים ומשחות, הזרקת רעלן לאזור, או פעולות כירורגיות כגון ניקוז מקומי של בלוטות הזיעה או אף ניתוח גדול יותר. סוג הטיפול – כתלות במידת ההפרעה לאיכות החיים. ניתן לנסות ירידה במשקל – שכן לעתים הזעת היתר חולפת כך – בנוסף למגוון היתרונות האחרים…
בשוק קיימים פתרונות שונים של מכונים קוסמטיים ומרפאות. עליך לגשת לרופא המטפל/ רופא עור/ כירורג העוסק בתחום על מנת לכמת את מידת ההפרעה ולנסות להתאים את הטיפול.

    לקביעת תור לייעוץ צרו עמנו קשר: