> שאיבת שומן - שאלות ותשובות | אופטימל לייף

שאיבת שומן – שאלות ותשובות

טיפולי שאיבת השומן הראשונים הושקו בעולם בתחילת שנות ה-70 ויצרו, כמעט מרגע השקתם, שמועות ומיתוסים רבים לגבי יעילותם, כדאיותם ותופעות הקשורות בהם. יש אנשים רבים המהללים את הניתוח ואת אחוזי ההצלחה שלו, ולעומתם יש כאלו המתלוננים כי ההליך השפיע על אזורים אחרים בגוף בצורה שלילית. באופן כללי, מטרת שאיבת השומן היא להסיר שומנים בלתי רצויים מן הגוף ועל ידי כך לעצבו מחדש. הטיפול במהותו אינו טיפול המיועד להביא להפחתה מאסיבית ומהירה במשקל, או הפחתת אחוזי השומן בגוף, והוא אינו גורם להתכווצות ומתיחה של העור.

אם הנך מתלבט/ת אם לעבור שאיבת שומן או הליך אחר חשוב כי תדעי את התשובות לשאלות הבאות:

האם שאיבת שומן היא תוכנית קלה לירידה במשקל?
שאיבת שומן אינה פתרון ואינה תחליף לדיאטה להורדה במשקל. הפחתה של עד כ 5 ליטר שומן (ונוזלים) שווה לכ 2-4 ק”ג במשקל. תזונה נבונה ומאוזנת לאורך 2-3 שבועות יכולה להביא לירידה דומה במשקל כמו זה שתיגרם בעקבות שאיבת שומן, אלא שבדיאטה השומן ירד מכלל הגוף ולא בהתאם לבחירה ולרצון אישי.

חשוב להבין שמטרתה העיקרית של שאיבת השומן היא חיטוב קימורי הגוף והצרת היקפים לשם שינוי מידת הבגדים – שינוי שלא הושג אפילו בדיאטה קפדנית. במיקרה זה שאיבת שומן היא פתרון מצוין. אך כדי לשמור על התוצאה לאורך זמן יש להתמיד על תזונה מאוזנת ושמירה על משקל קבוע – לאורך זמן.

האם שאיבת השומן תגרום לעור רפוי?
כאשר מטופל או מטופלת באים לייעוץ לגבי שאיבת שומן, הם יקבלו מן הרופא הכירורג המטפל הערכה לגבי מידת ההתאמה של עורם לסוג טיפול זה. על העור להיות  אלסטי במידה מספקת, בכדי שאחרי הפרוצדורה יוכל להתכווץ בחזרה למידות החדשות של האיבר שטופל. במידה ולמטופל יש עור חסר גמישות במידה רבה, יש אפשרות שהעור לא יצליח להתכווץ כמצופה מן הטיפול, ולכן לא ימליץ הכירורג על שאיבת שומן.

הטכניקה של שאיבת שומן עם סיוע של גלי רדיו RF (בודיטייט) יש אפשרות להידוק עור רפוי יותר מכל טכניקה אחרת המסתמכת על האלסטיות הטיבעית של העור. למידע על המסת שומן בודיטייט לחץ כאן

האם שאיבת השומן תסיר גם את הצלוליט?
שאיבת שומן לא תסיר את הצלוליט. הצלוליט במהותו מורכב מריכוזים של שומן מתחת לעור. זהו מרקם גבשושי ובלתי אחיד של העור, הנמצא לרוב סביב הירכיים, השוקיים והבטן. המראה “התפוזי” בעור נוצר ע”י ריכוזי השומן הדוחסים את הרקמה הפנימית של העור.
כמעט בכל גוף נשי ישנה כמות כלשהי של צלוליט, ללא קשר למבנה הגוף שיכול לנוע בין מבנה מלא ושמנמן ועד למבנה צנום ורזה מאוד. למרות שגם גברים עשויים לצבור צלוליט בגופם, אחוזם הוא נמוך משמעותית לעומת הנשים, והצלוליט אצלם משוייך לרוב לרמות גבוהות של אסטרוגן.

החדשות הטובות הן ששאיבת שומן יכולה להקטין את כמות ריכוזי השומן שמתחת לעור, אך החדשות הרעות הן שהיא אינה יכולה לשנות באופן רב מדי את המרקם הכללי של הצלוליט המתבטא במראה הגבישי.

האם לאחר שאיבת השומן תהיה ירידה במשקל?
מטרת טיפול שאיבת השומן היא הסרת תאי שומן בלתי רצויים לצמיתות מאזור ספציפי בגוף. לעיתים עלולה התוצאה להפנות את תשומת הלב לאזורים אחרים בגוף שלא טופלו ובכך לגרום  להדגשה של מצבורי השומן באזורים הללו.

בנוסף, בשאיבת שומן לא מסירים את כל תאי השומן באופן מוחלט. ישנם תאי שומן שישארו באזור לאחר הטיפול. תאים אלו יוכלו לגדול ולהתעבות אם לא תהיה הקפדה על המשקל.  במילים אחרות, אין לצפות שלאחר שאיבת שומן ניתן לזלול חטיפים וממתיקים ללא הפסק ולצפות כי האזור שטופל יישאר ללא שינוי לאורך זמן.

האם השומן יכול לחזור אי פעם?
כפי שניתן לראות מן התוצאות לאורך השנים בהן מתבצעות שאיבות שומן, טיפול זה מסיר שומן לצמיתות וכאשר מסולקים תאי שומן מסוימים הם אינם חוזרים.  אין להבין מכך שניתן לוותר על תזונה ושמירה על המשקל, כיוון שאם מעלים במשקל תתכן הצטברות שומן חדשה. אלא, שכמות השומן שתצטבר באזורים שבהם בוצעה שאיבת השומן תהיה פחותה בהרבה מהמצב הקודם.

    לקביעת תור לייעוץ צרו עמנו קשר: