> קיצור קיבה ללא ניתוח, או ניתוח שרוול? - אופטימל לייף

קיצור קיבה ללא ניתוח, או ניתוח שרוול?

איש רוצה להרזות

בלון קיבה מתכוונן המקטין את נפח הקיבה – בטוח בהרבה מניתוחי קיצור קיבה, ויעיל יותר מדיאטה.

בלון הספאץ המוגן בפטנט בינלאומי, עושה את צעדיו הראשונים בשוק הישראלי. הספאץ משווק כבר ב-50 מדינות בעולם – וסייע ל-12 אלף מהסובלים מהשמנת יתר, להסיר כ-50% מעודף משקלם בממוצע.

הטיפול באמצעות בלון הספאץ לא כרוך ברמת הסיכונים המאפיינים ניתוחים לקיצור קיבה, שרוול, וטבעת, מבוצע תחת טשטוש קצר בן 15 דקות, לא כרוך באשפוז, ומאפשר חזרה יותר מהירה לשגרה אחרי ביצוע הפרוצדורה.

היתרונות בבלון הספאץ הוא בכך שניתן לנפחו או לרוקנו בלי להוציאו מהקיבה של המטופל, ובכך לטפל נקודתית בתחושות אי נוחות, או בהסתגלות המטופל להימצאות הבלון בקיבתו או להגדיל את נפח הבלון ליצירת אפקט ירידה נוספת במשקל.

משך השימוש בבלון הוא הארוך ביותר בשוק כיום, ומספיק על מנת להרגיל את גופו של המטופל לצריכה מועטת של מזון – ובכך תורם רבות לשמירה על אורח חיים בריא בתום התהליך, ומסייע בשמירה על משקל היעד.

ההליך אינו חד פעמי, ניתן לחזור עליו מספר פעמים במשך החיים וניתן לבצעו ברשת אופטימל.

מי שסובל מעודף משקל יודע, שהשאיפה לרזות עלולה להיות מתסכלת למדי: לעיתים, גם לאחר הירידה הנכספת במשקל, באמצעות דיאטות אלה ואחרות, קיימת עליה חזרה – לא מעט פעמים בתוספת ריבית. כשההשמנה היא קיצונית, מעגל הקסמים הזה אף מתסכל יותר, וניסיונות ההרזיה קשים יותר. השמנת יתר נחשבת למגפה עולמית, גם בישראל, ופוגעת באחד מתוך ארבעה אנשים. להשמנת יתר השלכות בריאותיות חמורות, היא מקצרת את תוחלת החיים בצורה משמעותית, ופוגעת באיכותם.

דיאטות שונות ופעילות גופנית, חרף פרסומם, נמצאו כלא יעילים ב-96% מהמקרים של השמנת יתר, והנוקטים בהם מרזים תחילה, אך במהרה נרשמת עלייה חזרה למשקל המקורי (ולעיתים אף למשקל גבוה יותר). מן הצד השני, ניתוחים בריאטריים (ניתוחי קיצור קיבה כמו ניתוח שרוול או מעקף קיבה) הם אמנם בעלי יעילות גבוהה יותר במקרים של השמנת יתר, אך טומנים בחובם סיכונים חמורים.

קיצור קיבה ללא ניתוח

הפתרון לסיכונים הבריאותיים הכרוכים בפרוצדורות הניתוחיות (הניתוחים הבריאטרים), הגיע לפני מספר שנים בדמות בלוני קיבה: בלונים המוכנסים לתוך הקיבה בהליך פשוט, כשהם לא מנופחים, ולאחר מכן מתמלאים בנוזל . בשוק קיימים סוגים שונים של בלוני קיבה, כאשר המאפיין המשותף לכולם הוא היכולת לתפוס כשליש מנפח הקיבה, וגם להאריך את זמן ריקון הקיבה. התוצאה: המקום להכנסת מזון מצטמצם, ונרשמת ירידה במשקל.

היכולת להקטין את הבלון – מעלימה את תחושת אי הנוחות

אלא שלמרות יתרונם, הבלונים הקיימים בשוק כיום סבלו מכמה חסרונות. כך, בשבועות הראשונים, 5%-10% מהמטופלים בבלונים יסבלו מאי נוחות, לעיתים כה חריפה, שתצריך את שליפת הבלון מהקיבה ובכך הסתימה הפעולה וחבל. בנוסף, ידוע כי האפקטיביות של כל הבלונים היא למספר חודשים בלבד ובכך הסתיימה הפעולה שוב . את כלל החסרונות הללו פתר פיתוח בלון הספאץ בעל פטנט עולמי.

“ייחודו העיקרי של בלון ספאץ הוא יכולת הכוונון שלו”, אומר מפתח הבלון. היכולת להקטין את נפח הבלון מעלימה את תחושת אי הנוחות שממנה סובלים מטופלים רבים בבלון הסטנדרטי.

גם מטופלים המרוצים מגודל הבלון לאחר מספר חודשים מסתגלים פיזית להימצאות הבלון, ולמעשה בכך תמה האפקטיביות המקסימלית שלו. כאשר מטופלים עוברים הסתגלות כזו הם חווים הרבה פעמים עצירה בירידה במשקל. עד היום, בבלונים סטטיים כ 80% מהירידה במשקל מתרחשת בחודשים הראשונים – לאחר מכן פגה ההשפעה.

בבלון הספאץ’ לעומת זאת, ניתן לכוונן ולהגדיל את נפח הבלון בקיבה בטיפול קצר, אפילו מספר שבועות או חודשים מתחילת השימוש בו, ובכך מתחדשת השפעתו, וזאת מבלי להוציאו מגוף המטופל. בצורה זו, ניתן להמשיך בטיפול ובירידה במשקל, ללא “דד ליין” של חודשים ספורים.

הטיפול באמצעות בלון הספאץ מאושר על ידי משרד הבריאות בישראל , ויש לו תו תקן ה-CE האירופאי.

הבלון מתאים לכל מי שסובל ממשקל עודף, עם BMI של 30 ומעלה, ושלא עבר ניתוח בקיבה או בוושט. כמו כן, הטיפול לא מומלץ למי שנוטל באופן קבוע מדללי דם במינון גבוה.

החדרת הבלון לקיבה, להבדיל מניתוחי קיצור קיבה מורכבים, הינו הליך פשוט, הנמשך כ-15 דקות ומתבצע תחת טשטוש, ולא בהרדמה מלאה.

ההליך לא כרוך בניתוח, להבדיל מהליכים ניתוחיים בריאטריים, הכוללים הרדמה מלאה.

החדרת הבלון לא מצריכה אשפוז, ומאפשרת התאוששות מהירה של שעה מסיום ההליך. בנוסף, להבדיל מפרוצדורות אחרות של קיצור קיבה, ניתן לחזור על השימוש בבלון פעמים נוספות בעתיד.

השימוש בבלונים להרזיה איננו חדש, והטיפול בו מפחית באופן משמעותי את הסיכונים ואת הסבל בהשוואה לניתוח. בלון ספאץ מאפשר זמן השפעה אפקטיבי בן שנה , שבו המטופל כבר מסתגל לחיים ללא הבלון.

הבלון בעל הפטנט הבינלאומי, עושה בימים אלה את צעדיו הראשונים בישראל. הוא משווק כבר בלמעלה מ-50 מדינות ברחבי העולם, וסייע כבר ללמעלה מ-12,000 מטופלים לרזות, כרובם הסירו ממשקל גופם לפחות מחצית מעודף משקלם .

התוצאות המרשימות הללו בירידה במשקל מתקרבות לאפקטיביות המתקבלת בניתוחים בריאטריים – שם המטופלים מסירים בממוצע כ-60% מהמשקל העודף – אך זאת בהיעדר הסיכון, תוך נוחות רבה הרבה יותר בהתאמת הבלון למטופל.

“בחרתי לבצע את הטיפול באמצעות בלון הספאץ ב’אופטימל’, לאחר בחינת מרכזים רפואיים שונים, מכיוון שברשות אופטימל תשתית ומערכת תמיכה מתאימה”, אומר ד”ר ברוקס. “היתרונות של הספאץ ברורים, ותורמים לירידה קלה ובטוחה במשקל, אך עדיין יש צורך בשיתוף הפעולה של המטופל, ובתמיכת הצוות המקצועי הקיים ב’אופטימל’, הכולל דיאטנית, מדריך פעילות גופנית ופסיכולוג. זאת משום שאנחנו לא רק נותנים למטופל אפשרות לרדת במשקל, אלא גם את הכלים הנכונים להתמודד עם האתגרים הנכונים לו בחיים לאחר הוצאת הבלון, מבלי לפתח בבלון תלות ארוכת טווח”.

הטיפול בבלון מוכר על ידי ביטוחי הבריאות הפרטיים, למי שעומד בקריטריונים של השמנת יתר, אך עדיין לא זכה להיכלל בסל הבריאות, ובטיפולים של הביטוחים המשלימים של קופות החולים.

מכון ‘אופטימל’ נהנה מפריסה ארצית, ומחזיק קליניקות בתל אביב, חיפה וירושלים. 3320*

אם גם אתם מעוניינים בקיצור קיבה ללא ניתוח, הצעד הראשון לטיפול בהשמנה ויצירת “אני החדש” מתחיל בהשארת פרטים:

    לקביעת תור לייעוץ צרו עמנו קשר: