> צלוליט בישבן ובירכיים | אופטימל לייף

צלוליט בישבן ובירכיים

צלוליטיס - הורדת צלוליט באופטימל

מהו הצלוליט?

המונח צלוליט מתאר שכבה של גומות וגבשושיות המופיעה לרוב אצל נשים, בעיקר בישבן ובירכיים (מעל 80% מהנשים מתלוננות על צלוליט). גנטיקה, מין, כמות שומן בגוף, גיל, והעובי של העור – כל אלה קשורים לכמות הצלוליט שיש לאדם ולכמה הצלוליט נראה לעין.

הצלוליט היא למעשה שכבת שומן הכלואה מתחת לשכבת האפידרמיס, בשכבות הדרמיס וההיפודרמיס של העור, ומאופיינת בבליטות שומן דחוסות הכוללות חומרים שומניים ונוזליים. כאשר תאי השומן גדלים כתוצאה מהתעבות הדרגתית של השומן בהם, בין אם מהשמנה ובין אם כתוצאה ממטען גנטי הגורם לפינוי הפסולת מהתאים באופן לקוי (המחמיר עם הגיל), התאים נדחסים זה אל זה ומפעילים לחץ על כלי הדם המובילים אליהם, דבר הגורר הזנה לקויה של שכבת השומן והתקשות של שכבת השומן באופן הנראה כלפי חוץ כקליפת תפוז.

הצטברות הצלוליט מפחיתה את קצב זרימת הדם בכלי הדם. הירידה בזרימת הדם, פוגעת פגיעה נוספת במטאבוליזם של התאים ומכאן למחסור בחמצן ומינרלים לרקמות העור.

במונחי יופי, הצלוליט נחשב לכאורה כסוג של "שומן לא טוב", קומבינציה של שומן, מים, ו"פסולת רעילה" שהגוף נכשל בהסרתו.

כיצד להיפטר מהצלוליט?

הדרך היחידה להפחית את מראה הצלוליט היא לנסות להקטין את מסת השומן הכלואה בתוך רקמת החיבור. הפחתת הלחץ ישפר את מראה העור והגבשושיות יראו פחות. זה ישפר אך לא יעלים לגמרי.

אין תרופות פלא או טיפולים שיגרמו לצלוליט להעלם לחלוטין. ישנן תוכניות רבות בשוק לחיטוב הגוף החל משיטות כמו שמנים וקרמים, לקיחת תוספים, הזרקת חומרים (מזותרפיה), עיסויים ועד לניתוחים שיכולים לשפר את מרקם העור.

ישנם מוצרים הכוללים ויטמינים ומינרלים, כמוסות למיניהן וכדורים, אולם לא ידוע על מוצר הנלקח דרך הפה שיכול לגרום להפחתה סלקטיבית של שומן מהגוף.

מוצרים "נגד צלוליט" כמו ספוגי ליפה וקרמים שונים, סבוני אמבט, מכשירי עיסוי, תחתוני מחץ – כיצד הם יכולים להעלים צלוליט?

עיטוף הגוף וחבישות

עיטוף הגוף בבד עם קרמים ארומטיים מיוחדים גורמים לגוף להזעה ולניקוי הגוף מרעלים, נוזלים ומשומן. כמו כן הם ומגבירים את זרימת הדם באזור הטפול ובכך משפרים את חילוף החומרים בתאים. בעיטוף גוף ניתן לגרום לאיבוד נוזלים כתוצאה מהזעה, ובמקומם יוזנו התאים בחומרי הזנה שישפרו את מראה העור באופן מיידי.

אולטרסאונד בלה קונטור

מכשיר הבלה קונטור, הודות לאולטרסאונד, מסוגל להביא את תאי השומן לוויברציה (רטט) שתשבור את מבנה הצלוליט. פרוק התוכן השומני גורם לשומן להיות זמין לגוף לשימוש כמקור אנרגיה עיקרי לכל שימושיו. לגוף עצמו יש דרישה לאנרגיה אפילו במצב של מנוחה. מקור האנרגיה הזמין ביותר לאחר טיפול בלה קונטור – הוא אותו שומן ששחררנו מהתאים ולכן תתקבל הצרת היקפים ממקודת. התהליך מקביל לשחרור שומן מהתאים בעת צורך מוגבר באנרגיה (פעילות ספורט למשל). זהו תהליך טבעי לחלוטין.

במילים אחרות, גלי האולטרה סאונד המשחררים שומן מהתא, הופכים אותו לזמין לשימוש מיידי במטבוליזם, והוא בתורו ינוצל בהתאם לצורך. יותר מכך, בשיטה זו אנו לא רק מצרים היקפים אלה גם משחררים עודף נוזלים, דבר המביא להפחתה בנפח האזור המטופל.

עוד נקודה לזכות הבלה קונטור היא שפירוק של תאי השומן אין תופעות לוואי ביוכימיות ואנדוקרינולוגיות על הדם, מכיוון שהשומנים הנכנסים לזרם הדם, מגיעים אליו רק כאשר הגוף זקוק להם בעת דרישה לאנרגיה. לכן התהליך הוא לחלוטין טבעי ולא משנה את האיזון הפיזיולוגי של הגוף.

באמצעות הטיפול עם גלי האולטראסאונד משתחרר תוכן שומני ונוזלים מתאי השומן, דבר הגורר ירידה בגודל תאי השומן ובצפיפותם, ולירידה בלחץ המופעל על כלי הדם. עם ירידת הלחץ על כלי הדם, זרימת הדם דרכם משתפרת ועימה ניקוז נוזלים וחמצון טוב יותר לרקמות.

להצלחת הטיפול אין צורך בדיאטה או בפעילות גופנית, אולם כיוון שהתהליך מבוסס על המטבוליזם הטיבעי של הגוף, בעת מאמץ גופני כלשהו תהיה עליה ביכולת הגוף לשרוף את השומנים הללו באופן סלקטיבי, לכן, שילוב של פעילות גופנית ותזונה נכונה עם טיפולים במכשיר הבלה קונטור מסייע להפחתת הצלוליט ולהפטר מהשומן בתהליך שהוא טבעי לחלוטין

לקביעת תור לייעוץ צרו עמנו קשר: