> מתי מומלץ לעשות בלון קיבה ספאץ ? - אופטימל לייף

מתי מומלץ לעשות בלון קיבה ספאץ ?

השמנת יתר - מונחים עיקריים של בריאטריה

בלון הרזיה ספאץ מאושר לביצוע לבעלי BMI 30 ומעלה
לא צריך להגיע למשקל 130 ק”ג בכדי לעשות בלון

BMI 30 זה לדוגמה אשה בגובה 1.60 מ’ ובמשקל 77 ק”ג
או גבר בגובה 1.72 מ’ ובמשקל 89 ק”ג
היתרונות שבבלון הרזיה הם שהוא מתאים לקשת רחבה מאוד של משקלים ומהווה פתרון למגוון של בעיות.

השמנת יתר והשמנת יתר חולנית
בשנים האחרונות נהוג להציע לאוכלוסיית השמנת היתר פתרונות כירורגיים לקיצור קיבה כמו ניתוחי שרוול, טבעת וכדומה. מכל 100 אנשים המתעניינים באפשרות זו, 1 מבצע ניתוח. הסיבות לכך הן רבות כמו הפחד מהניתוח, מההרדמה, מההחלמה, סיכוני אשפוז ארוך ואפילו תמותה (על פי נתוני משרד הבריאות בשנת 2014 מתו בגין ניתוחי הרזיה בישראל 14 מנותחים) .

בניתוחי ההרזיה המוצלחים, מצליחים המנותחים להשיל בממוצע 60% מעודף המשקל שלהם וזה מדהים.
לדוגמה אם המשקל של המנותח 120 ק”ג וצריך להיות 70 ק”ג זה אומר שעודף המשקל הוא 50 ק”ג והמנותח ירד בממוצע 30 ק”ג .
גם מטופלי בלון הקיבה מפחיתים בממוצע 50% מעודף המשקל ובדוגמה שנתנו ירד המטופל 25 ק”ג וגם זה מדהים, ובמיוחד שהפחתה זו נעשית ללא הסיכונים שבניתוח. מטופלי הבלון שירצו להגדיל את נפח הבלון במהלך התקופה יפחיתו בממוצע 10% נוספים.

שיפור הערכים הרפואיים
ידוע כי להשמנת היתר יש תרומה נכבדה לערכים הרפואיים המתגלים בבדיקות בכלל ובבדיקות הדם בפרט כמו סוכר, שומנים, לחץ דם, כולסטרול, כבד שומני, דום נשימה בשינה ועוד. חשוב לדעת כי הפחתה במשקל של רק 10% ממשקל הגוף משפרת משמעותית לטובה ערכים אלו. זה אומר שאם את/ה שוקל 90 ק”ג ואתה עם סוכר בדם או על לחץ דם גבוה ירידה של רק 9 ק”ג תייצר שינוי משמעותי בערכים אלו.

המלצה – אם את/ה בעל משקל יתר חולני החלט על טיפול כלשהו.

זה קל להמליץ לך לעשות זאת… אבל הרי אם יכולת לעשות זאת לבד יש להניח שהיית עושה זאת כבר.
כאן נכנס בלון הקיבה להרזיה לתמונה:
תוך 3 חודשים ראשונים הוא גורם להפחתה של 30% מעודף המשקל.
אם דיברנו קודם על כך שירידה ממוצעת של 50% הייתה שווה ל –  25 ק”ג אנחנו מדברים כרגע על ירידה ממוצעת של 15 ק”ג תוך 3 חודשים (בדרך ל ממוצע של 50% תוך חצי שנה).

כל גורם רפואי יעיד על כך שזו תפנית מהותית לערכים הצפויים בבדיקות הבאות.
לכן המלצה: אל תוותר/י לעצמך – כי יש טיפול מתאים לכך

הפחתה מהירה במשקל לכבוד אירוע
חשוב להיות בריא, אבל גם בריאות הנפש חשובה ולא פחות. ואם דיברנו עד עכשיו על החשיבות הרפואית, כרגע נדבר על איכות החיים עצמם: חתונה בדרך, בר מצווה של הילד, שיפור גזרה …

זה אולי נשמע לא חשוב, אבל לכולנו חשוב איך להראות ובאירועים החשובים ובמיוחד כשאת הכלה ושלא לדבר אם את האמא של הכלה (במיוחד כשנשאר התיעוד בתמונות) וכאן נכנס בלון ההרזיה לתמונה. ושוב, באותו האופן תוך 3 חודשים ירידה של 30% מעודף המשקל שזה ממש לתפור שמלת חתונה ולהוריד ממנה שתי מידות.

בלון קיבה – המלצות

אם רצונכם לקבל המלצות על בלון קיבה ספאץ ולשמוע פרטים מאנשים שבצעו את הפרוצדורה אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר. מומלץ בחום בין אם הינך רוצה לשפר ערכים רפואיים או בין אם רצונך להראות במיטבך לקראת אירוע.

    לקביעת תור לייעוץ צרו עמנו קשר: