> לרדת במשקל – מיתוס או אמת? - אופטימל לייף

לרדת במשקל – מיתוס או אמת?

לרדת במשקל

בזמן שאתם שוקלים אם להיעזר בבלון הקיבה ספאץ, כדאי לפוצץ כמה בלונים אחרים.
בואו נבדוק אם כמה אמונות נפוצות בנוגע לאיך לרדת במשקל, הן מיתוס – או אמת

כל מי שמחפש מידע על איך לרדת במשקל, נתקל באין סוף הצעות, רעיונות, דעות וכתבות.
התחום מלא במיתוסים, שחלקם אמנם מבוסס על עובדות נכונות ועל תיאוריות מדעיות, אך אחרים מבוססים על תיאוריות מיושנות או על אמונות לא מדויקות.
לפניכם האמת בנוגע לכמה אמונות רווחות:

מיתוס הקלוריות – הוא אחד הידועים ביותר והוא מבוסס על ההנחה שהשמנה נובעת רק מהצריכה הקלורית לעומת ההוצאה הקלורית. המיתוס הזה נכון באופן חלקי בלבד. כדי לרדת במשקל אמנם יש להוציא יותר קלוריות מכפי שצורכים, אולם חשוב גם מקור הקלוריות הנצרכות. מדידת כמות הקלוריות בלבד אינה מספיקה שכן היא אינה מתייחסת לשאלה מה הוא מקור האנרגיה וכיצד הגוף שלנו עושה בו שימוש. המסקנה – ספירת קלוריות באופן אובססיבי אינה מועילה, וחשוב גם להתייחס לאיכות המזון שאנו צורכים, על מועדי האכילה, על נפח המזון הנצרך, על ערכו הגליקמי ועוד.

מיתוס השומן – מחקרים שפורסמו לפני כמה עשרות שנים טענו שאחת הבעיות העיקריות ביותר שגורמות להשמנה, היא צריכת שומנים וכתוצאה מכך רבים מהאנשים, הפחיתו באופן דרמטי את צריכת השומן. עם זאת בשנים האחרונות התברר, שההמלצות האלו לא היו מספיק מבוססות ומדויקות, ושלצריכה של שומנים ממקורות בריאים יש חשיבות רבה לתפקוד של גופנו, וכן לשמירה על משקל תקין. שומנים בריאים שמגיעים ממקורות כמו אבוקדו, זיתים, שמן זית, אגוזים, שקדים, ויש גם הסבורים שבשרים ודגים, הם חלק חשוב בתפקוד גופנו במינון נכון. הפחתה מיותרת שלהם, באופן קיצוני, עלולה לגרום לבעיות באיזון פעילות הגוף ולצריכת יתר של פחמימות, ובכך לגרום להשמנה.

מיתוס הדיאט –רבים חושבים שאחת הדרכים הטובות ביותר להפחית במשקל היא לצרוך מזונות שממותגים כדיאטטים או “לייט”. מחקרים רבים הראו שצריכה של מזונות מסוג זה, לא מובילה בסופו של דבר להצלחה בשמירה על משקל לאורך זמן. המזונות הללו כוללים בדרך כלל לא מעט מרכיבים שמתווספים אליהם כגון מלח או חומרי טעם וריח, שאינם עוזרים לגופנו לתפקוד בריא, ובנוסף, אנו עלולים לאכול יותר מהם, מתוך אמונה שהם דיאטטיים. לפיכך מומלץ ברוב המקרים לצרוך מזונות רגילים מתוך מודעות.

מיתוס הפעילות הגופנית – אנשים רבים סבורים כי אם רק יקפידו לבצע פעילות גופנית, הדבר יגרום להפחתה במשקלם. לפעילות כזו יש כמובן חשיבות רבה לבריאותנו, אבל מחקרים לא מעטים גילו שהיא אינה מספיקה כדי לשמור על המשקל. אלא אם כן אתם רצי מרתון, לצריכת המזון שלכם יש השפעה גדולה לא פחות על משקלכם מאשר לפעילות הגופנית.

 מיתוס הניתוח הבריאטרי – אנשים רבים סבורים שבמקרים של השמנת יתר חולנית, הפתרון היחיד היעיל הוא ניתוח בריאטרי, שמטבע הדברים כרוך בסיכונים. כיום, קיים פתרון יעיל מאוד, שאינו כרוך בניתוח – שימוש בבלון ספאץ. זהו בלון איכותי שמוכנס לקיבה למשך עד כשנה, ממלא אותה, מאט את קצב התרוקנותה ומאפשר לצמצם את כמות המזון הנצרך, במקביל לאימוץ אורח חיים בריא. מטופלינו באמצעות בלון ספאץ מקבלים במקביל אליו גם ליווי מטעם תזונאים, רופאים ומאמני כושר.

אנו באופטימל לייף, מספקים לכל אדם את מעטפת הפתרונות המתאימה לו כדי לאפשר לו לרדת במשקל.

למידע נוסף – מלאו את פרטיכם בטופס שבתחתית הכתבה וניצור עמכם קשר.

    לקביעת תור לייעוץ צרו עמנו קשר: