> למה אני לא מצליח לרזות? - אופטימל לייף

למה אני לא מצליח לרזות?

דיאטנית קלינית באופטימל

כולנו יודעים לרזות
אבל למה זה לא מצליח ?

אז יפה שהחלטתם לפצוח בדיאטה ואם החלטתם להיות “אמיצים” וללכת בדרך השמרנית יותר אך הבריאה והבטוחה, ללא קיצורי דרך ושיטות שיכולות לגרום לנזק בטווח הארוך, סביר להניח שתעבדו לפי תפריט מסוים.

כל הכבוד לכם!

היום מאוד קל למצוא ברשת תפריטים רבים ומגוונים, המכילים כמות קלוריות נכונה שבה תשילו ממשקלכם בהדרגתיות, בקצב נכון ובאופן שבריא לגופכם. נשמע קל… נכון?
אז זהו שלא!

אם זה היה כל כך קל, כולנו היינו לוקחים תפריט דיאטה ויורדים לנו בכיף במשקל. בעולם אידיאלי שכזה כולנו היינו בריאים ובמשקל גוף תקין. בפועל זה לא כך. מסתבר, שזה לא מספיק לדעת מה מותר לנו לאכול ומה אסור, וברוב המקרים צריך עזרה נוספת. דבר מה שיספק את המוטיווציה להשאר בתהליך ויתן לנו את הכוח וההכוונה (כדי להבין מה הסיפור האישי שלך עם אוכל ולרמות את עצמך פחות- בלי להעליב…). וכאן נכנסת עזרת אנשי המקצוע המוסמכים- הדיאטנים הקלינים.

הסיבות לבחור באיש מקצוע מוסמך הן מובנות והגיוניות משום שזוהי הדרך הבטוחה ביותר, אך עדיין ישנם רבים שלא בוחרים בה, אולי מכיוון, שכאשר תהליך הירידה במשקל הוא שפוי, מאוזן ונכון  – גם לוקח יותר זמן ודורש סבלנות רבה.

תפקידו של איש מקצוע, או קבוצה המובלת על ידי איש מקצוע מוסמך, היא להכניס אותך לתהליך ולהשאיר אותך שם. ברגע שהחלטת לצאת למסע בדרך לשמירה על אורח חיים בריא וכתוצאה מכך ירידה במשקל, יהיו הרבה מכשולים שלא צפית אותם בדרך. פיתויים, אירועים שונים בחיים, רגעי משבר, האטה ותקיעות במשקל, כל המהמורות האלה בדרך שאותם כולנו חווים יכולים להוות מכשול ולגרום ל”שבירת הדיאטה”.

צרכנים רבים שמתחילים בתוכנית דיאטה שכזו שמצאו ברשת, לרוב מתייאשים מהר, משום שהרגלים משתנים לאט ובהדרגתיות והמוטיבציה שמתחילים איתה לאט לאט דועכת ולכן מחפשים ומוצאים פתרונות מהירים שבסופם רק מביאים לעליה חוזרת במשקל אם לא יותר. תפקידו של הדיאטן הוא בין היתר, לתמוך בך בתהליך, ברגעי המשבר, להציע לך דרכי התמודדות ולשמר עד כמה שניתן את המוטיבציה איתה נכנסת לתהליך.

סיבה נוספת לפנות לדיאטן מוסמך היא התאמה אישית של התפריט היומי. תפריטי דיאטה אותם תמצא באינטרנט לא יתאימו לך מבחינת הרקע הרפואי שלך, אורח החיים, סדר היום והעדפותייך האישיות. זוהי סיבה נוספת מדוע לאורח זמן קשה להתמיד בהם. איש המקצוע ידע להתאים את התזונה ספציפית לך, לסדר היום שלך ולמזון הנגיש והמועדף עליך תוך כדי פיקוח מקצועי שגופך מקבל את כל הדרוש לו.

ירידה במשקל, שהיא בריאה ונכונה, המלווה בפיקוח מקצועי ובשילוב של פעילות גופנית תבטיח, שהירידה במשקל תהיה מתונה ואיכותית. דיאטות קיצוניות הן דיאטות שיורדים בהן במהרה אך בפועל קשה להתמיד בהן לאורך זמן. כאשר יורדים במשקל דרך דיאטות קיצוניות, מתפרקים בגוף גם שריר וגם שומן וכאשר חוזרים לאכילה רגילה ועולים במשקל, העלייה תהיה בעיקר מרקמת השומן, הן זוהי גם הסיבה מדוע אנשים למודי דיאטות רבות הם בדרך כלל שמנים ומדוע דיאטות קיצוניות דווקא תורמות להשמנה בטווח הארוך.

להתניע, להאיץ, לסייע, לאפשר לך להצליח!!!

לפעמים מלבד הנחיה וליווי מקצועיים, אנחנו מבקשים סיוע נוסף… איזה “פוש” שיניע את השינוי, שיאפשר לשאר הדברים לקרות, להוציא מתקיעות. לא מדובר על ניתוח בריאטרי – כי לזה יש סיכונים והוא גם בלתי הפיך, אלא הליך לא ניתוחי – בלון קיבה מתכוונן מסוג “ספאץ”.

בלון הרזיה מתכוונן “ספאץ” הינו בלון חדשני שקיבל אישור לשהייה בקיבה למשך שנה שלמה (כפול מבלונים אחרים) ובאפשרות הרופא המטפל להקטין או להגדיל את נפחו של הבלון על פי הצורך בכדי ליצור אפקט הרזיה משמעותי .

את הכנסת הבלון לקיבה עושים בפעולה מוכרת – גסטרוסקופיה שאורכת כ – 15 ד’ שלאחריה מתחילה תקופה של הסתגלות לחיים תזונתיים אחרים .

תהליך ההרזיה באופטימל

ב”אופטימל” תהליך השתלת בלון הספאץ מחוייב במעקב של דיאטנית כל משך התהליך – שנה שלמה.

למרות שמטופל מושתל בלון משיל קילוגרמים רבים כבר ב 3-5 החודשים הראשונים, הוא לא שונה מכל פוצח דיאטה אחר. תפקיד הדיאטן בהליך הרזיה עם בלון הרזיה הוא קריטי וחשוב. המטרה העיקרית להכנסת הבלון, לצד הירידה במשקל, היא לשנות הרגלי אכילה שילוו אותך גם לאחר הוצאת הבלון, ובכך תוכל מצד אחד לשמור על אורח חיים מאוזן ובריא ומצד שני על המשקל שירדת.

חשיבות הליווי המקצועי היא רבה ולולא המעקב, שינוי ההרגלים לא יופנם ולאחר שנה כאשר הבלון יוסר, תחזור להרגליך הקודמים וכתוצאה מכך סביר שתעלה במשקל.

בדומה למטופלים אשר עברו ניתוח בריאטרי (קיצור קיבה, שרוול וכדומה), הירידה במשקל מגיעה ללא מאמץ וכאשר ההשפעה לאט מתפוגגת, החשקים והרעב חוזרים, ההרגלים הישנים נותרו והם מעלים בחזרה במשקלם. זאת משום שסמכו אך ורק על הניתוח ולא נעזרו בליווי מקצועי.

בסוף תהליך הבלון – אותו מוציאים אחרי שנה – רצוי שיהיו לך כל הכלים כדי לדעת לבד איך אמור להיראות התפריט שלך וכיצד לעשות את הבחירות הנכונות ולעמוד בפיתויים.

במשך כל שנת הבלון, הדיאטן בונה איתך תכנית תזונתית שמותאמת לצרכים האישיים שלך, תומך בך ומשאיר את התהליך כל הזמן בראש על ידי פגישות קבועות, קשר טלפוני שבועי ודרכים נוספות. תפקיד הליווי המקצועי הוא לתת לך שיקוף אובייקטיבי של מצבך, ללמד אותך על בחירות המזון שלך ושלל ההתנהגויות שלך, כדי שתוכל לדעת בכל שלב האם אתה בדרך הנכונה ומה ניתן לשפר או לשנות. השינויים הקטנים שעובדים עליהם בפגישות, הטיפים, העצות והדחיפה לעשייה של הדברים הם אלו שעושים את ההבדל הגדול.

בלון הרזיה “ספאץ” ניתן לומר כי התוצאות מעידות בפני עצמן . ממוצע הירידה במשקל של המטופלים עומד על ירידה של 53% מעודף המשקל, המטופלים המצטיינים השילו עשרות קילוגרמים ממשקלם, והכי חשוב שהערכים הרפואיים בבדיקות הדם השתפרו באופן דרמטי .

בלון ה”ספאץ”, לא עשה את ההצלחה לבדו, אומר ד”ר ברוקס ממציא בלון ה”ספאץ”, לליווי הדיאטטי המקצועי לאורך שנת הבלון הייתה משמעות עצומה ומרכזית בהצלחה.

לבחור נכון  – ולרזות בריא!

להרזיה עם בלון ספאץ וקביעת תור ליעוץ אישי השאיר/י פרטים ונשוב אליך

    לקביעת תור לייעוץ צרו עמנו קשר: