> כיצד מחשבים האם אני סובל מעודף משקל? - אופטימל לייף

כיצד מחשבים האם אני סובל מעודף משקל?

חישוב עודף משקל

השיטה למדידה לחישוב עודף משקל הוא מדד מסת הגוף- מדד BMI . זו מהווה את אחת מהשיטות הרווחת ביותר לבדיקת כמות שומן הגוף. לאחרונה, יותר מדענים הבינו כי שיטת המדידה שעושה שימוש במשקל ובגובה של האדם, היא איננה למעשה השיטה המדויקת ביותר לקביעת הסיכונים לחלות לדוגמא במחלות לב.

שיטות חדשניות ומדויקות יותר

עתה, חוקרים רבים טוענים כי יש באמתחתם שיטה טובה יותר לבחינת מצב הבריאות שנעזרת בחוט. שימוש במדד BMI מספק לנו חישוב מקיף לרבות משקל הגוף והגובה. מדד זה מסווג את מסת הגוף לתת משקל, משקל עודף, משקל נורמאלי, השמנת יתר, אך איננו מספק מידע באשר למקום הימצאותו של השומן בגוף ולגבי סוג השומן המדובר. כדי להבין זאת יש תחילה להתעכב על השוני בין סוגי השומן הקיימים בגוף. החלוקה הגסה היא בין שומן לבן ושומן חום.

סוגים שונים של שומן בגוף

רקמות השומן הלבן מהוות אמצעי לאחסון אנרגיה בגוף והן קשורות לרוב לבעיות לב ולסוכרת. רקמות השומן החום מאידך נמצאות בגוף בצורה של טיפות קטנות, מה שהופך את הליך שריפתן לפשוט יותר, והן מסייעות גם להגברת המטבוליזם ולהרזיה. מחקרים חדשים אשר פורסמו בשנים האחרונות מצביעים על שיטת מדידה חדשה של יחס מותן לגובה. המחקר למעשה מראה כי מדידת הגובה של אדם באמצעות חוט, וקיפול החוט לשניים לאחר מכן לרבות בדיקת התאמתו למותם, עשויה לשמש כאינדיקציה יותר טובה לשאלת עודף השומן.

יתרונות

הגורם המרכזי לכך מתייחס בעיקר לעובדה ששומן לבן נוטה להתרכז בבטן לרוב, בעוד ששומן חום נוטה להתפזר במקומות אחרים בגוף. שומן בטני על פי מחקרים רבים שנערכו בעבר, נמצא כקשור לסוכרת, מחלות לב ועוד הפרעות מטבוליות אחרות. השיטה החדשנית לבדיקה של האם אני סובל מעודף שומן היא יעילה גם בהתראה ראשונה אודות סיכונים בריאותיים של השמנת יתר וניתנת ליישום עם הרבה פחות משאבים ותוך כדי להדרכה מינימאלית.

    לקביעת תור לייעוץ צרו עמנו קשר: