> טיפול בקמטים בפנים | אופטימל לייף

טיפול בקמטים בפנים

הצערת עור הפנים וסילוק קמטי הבעה או קמטוטים בלתי רצויים, הינה משאת נפשם של גברים ונשים רבים.
הזרקות ומילויי פנים הן אחת מהשיטות המקובלות ביותר לטיפול בקמטים בפנים.

ב-20 השנים האחרונות עלתה הפופולריות בשימוש בהזרקות טוקסין (רעלן) “בוטילניום” וכיום זו השיטה הנפוצה ביותר. הטיפול בזריקות לשם להעלמת קמטי ההבעה בשליש העליון של הפנים בעיקר בקמטי המצח, בין הגבות ובצדי העניים, זהו טיפול אסתטי הנעשה ללא התערבות כירורגית פולשנית.

טיפול מהיר עם תוצאות מהירות
מיד לאחר הטיפול ניתן לחזור הביתה, אך מומלצת מנוחה למספר שעות ורצוי להימנע מפעילות גופנית באותו היום.
הטיפול קצר ותוצאותיו נראות לעין כבר בתוך יממה, כאשר האפקט נשמר למשך תקופה של 3-6 חודשים.

שבוע לאחר  הטיפול יש צורך בביקורת בה בוחנים את התוצאות, ובמידת הצורך מוסיפים עוד זריקות עד לקבלת האפקט הרצוי. לשימור התוצאה הקוסמטית המתקבלת, יש לחזור על הטיפול מדי מספר חודשים.
אופטימל מציעה ללקוחותיה תוכנית מתקדמת המורכבת מטוקסין להעלמת קמטים במצח ובצידי העיניים, וכן מילוי נפח להחלקת קמטים בעור הפנים (לחיים שפתים). הטיפולים משולבים יחדיו להשגת אפקטיביות מרבית למראה צעיר וגמיש של עור הפנים והצוואר

1. מהו בוטילניום טוקסין וכיצד הוא עובד?

ב-20 השנים האחרונות, נעזרים נשים וגברים רבים בבוטילניום (Botulinum toxin A) לשם מילוי קמטים במקומות שונים בפנים וקבלת פנים חלקות עם מראה צעיר ורענן, ללא קמטי הבעה. זהו הינו חלבון המופק מהחיידק קלוסטרידיום בוטולינום. בתהליך מורכב וסודי מיוצר הרעלן לשימוש רפואי. הטוקסין חודר לרווח הקיים בין העצב לשריר ומונע מהעצב לכווץ את השריר, לפיכך נותרים השריר והעצב שלמים אך אדישים לפקודת התכווצות השריר. ההשפעה היא מקומית בלבד וחולפת לאחר מספר חודשים.


2. כיצד העלמת קמטים בפנים מתבצעת ?

הטיפול מתבצע במרכז אופטימל רק לאחר בדיקה מקיפה של אופי הקמטים ומיקומם, גודל השרירים, הגורמים לקמטים, וצורת פעולתם. הבדיקה חשובה על מנת לקבוע את המיקום המדויק ואת הכמות המדויקת של החומר שיוזרק, כדי לקבל תוצאה אופטימלית ללא סיבוכים. לאחר סימון נקודות ההזרקה, מתבצעת הזרקת החומר באמצעות מזרק מיוחד ומחט דקיקה ובכמויות מיקרוסקופיות.


3. באלו אזורים אפשר לטפל עם החומר טוקסין  ?

שרירי המימיקה עלולים ליצור קמטים במחצית העליונה של הפנים, המכונים קמטי הבעה. הבעות פנים כמו פליאה – הרמת גבות – יוצרות קמטים רוחביים במצח, כעס – כיווץ גבות – קמטים אורכיים ורוחביים בין הגבות וחיוך – כיווץ עפעפיים, יוצר קמטים בצידי העיניים (“מניפה”). העלמת קמטים מושגת על ידי שיתוק או החלשה של השרירים הללו, באותם מקומות כמעט ללא השפעה על המימיקה הטבעית. אזורים נוספים בהם ניתן לטפל במקרים מיוחדים: צוואר – קפלי עור אורכיים, צידי האף, סנטר ושפתיים.


4. האם ישנם עוד חומרים לטיפול בקמטים בפנים ?

פרט לרעלן להזרקה באזור המצח וצידי העיניים, יש חומרים שתפקידם למלא נפח בפנים. הזרקות אלו מכילות חומצה היאלרונית שהיא למעשה שומן. את החומר מזריקים בלחיים ובשפתיים.

הפופולריות הרבה של חומרי מילוי קמטים שונים נובעת מכך שהטיפול והעיצוב באמצעותם הוא לרוב קל וקצר, תקופת ההחלמה מינימלית והתוצאות מדברות בעד עצמן. קיימים כארבעים חומרים המשמשים לצרכים פלסטיים שונים – אין חומר אחיד לכל הטיפולים – אך מרביתם אפקטיביים, בטיחותיים ויעילים.

החומר האידיאלי צריך להיות בטיחותי- כזה שאינו מזהם בעת ההזרקה, עמיד בפני זיהום מאוחר, אינו גורם לתגובה אלרגית, אינו רעיל, אינו מסרטן ואינו גורם לגירוי העור. כמו כן, עליו להיות יעיל- קל לשימוש ולהזרקה, בעל אפקט ריפוי מהיר של אזור הטיפול ובלתי נראה.

באופטימל משתמש הרופא אך ורק בחומרים המאושרים ע”י משרד הבריאות.

לקבלת מידע נוסף ויעוץ חינם עם פלסטיקאי מומחה חייגו: 3320*

    לקביעת תור לייעוץ צרו עמנו קשר: