> טיפול בהזעת יתר | אופטימל - המרכז לרפואה בריאה

טיפול בהזעת יתר

כך תפסיקו להזיע: טיפול בהזעת יתר מתבצע באמצעות הזרקת חומר אשר משתק את בלוטות ההזעה.

הטיפול בבלוטות ההזעה נעשה באמצעות רעלן (טוקסין בוטילניום) המאושר על-ידי משרד הבריאות וה- F.D.A. הרעלן משמש לטיפול בקמטים במצח, וכן לטיפול בהפחתת הזעת יתר או מניעתה.

הטיפול ניתן ע”י רופא המזריק את הטוקסין ישירות לבלוטות ההזעה באזור הבעיה,  ללא הרדמה וללא צורך בהכנות מיוחדות. ההזרקה מבוצעת בעזרת מחט דקה במיוחד עם כמות מזערית מהחומר לנקודות שטחיות באזור המבוקש.

מיד לאחר הטיפול ניתן לחזור הביתה, אך מומלצת מנוחה למספר שעות ורצוי להימנע מפעילות גופנית באותו היום. שבוע לאחר הטיפול יש צורך בביקורת, ובמידת הצורך מוסיפים עוד זריקות עד לקבלת האפקט הרצוי.

הטיפול קצר ותוצאותיו נראות לעין כבר בתוך יממה, כאשר האפקט נשמר למשך תקופה של 3-6 חודשים. לשימור התוצאה הקוסמטית המתקבלת,יש לחזור על הטיפול מדי מספר חודשים, משום שהרעלן הינו חומר שנמס בגוף ונעלם אחרי תקופה.

מדוע אנו מזיעים יותר מידי?

הזעת יתר היא למעשה מחלה אשר האדם מזיע באופן מוגזם ולא צפוי. אנשים הסובלים מהזעת יתר יכולים להזיע גם כאשר הטמפרטורה נמוכה ובמצב של מנוחה. הזעה מוגברת שאינה פועלת בהתאם למנגנון ויסות החום הנורמאלי של הגוף מכונה “הזעת יתר”.

הזעת היתר פוקדת כ – 6% מהאוכלוסייה בישראל (כ-300,000 ישראלים), כאשר רבים מהאנשים לא מודעים לכך שהם סובלים מבעיה רפואית זו. הזעת היתר משפיעה על גברים ונשים כאחד ברמה זהה בגילאי 64-25 שנים, כשבגילאי 70-60 הבעיה פוחתת. כחצי מאוכלוסיה הסובלת מהזעת יתר, סובלת מהזעת יתר אקסילרית. חשוב להדגיש כי במקרה של הזעת יתר, הופעת הזיעה אינה קשורה לטמפרטורה והלחות החיצוניות לגוף או לפעילות ספורטיבית.

המוקדים הנפוצים ביותר להזעת יתר הם:

  • בבית השחי (50%)
  • כפות רגליים (30%)
  • כפות ידיים (24%)
  • פנים (10%)

81.4% מהאנשים הסובלים מהזעת יתר בבית השחי, סובלים מהזעת יתר גם באזורים אחרים בגופם. ל 30-50% מהאנשים הסובלים מהזעת יתר, יש בני משפחה נוספים הסובלים ממנה.

כאשר הזעת היתר היא בבית השחי היא גורמת לריח בגלל חיידקים המפרקים את החומריים האורגניים המצויים בזיעה .הסובלים מהזעת יתר מזיעים פי 40 יותר מהנורמלי, דבר הגורם לחוסר נוחות, עוגמת נפש ומבוכה רבה בקרב הסובלים ממנה, לעיתים עד לכדי נכות חברתית ומקצועית הפוגעת משמעותית באיכות החיים.

הזעת יתר בבית השחי

הזעת יתר בבית השחי מוגדרת כהזעת יתר נקודתית. היא קשורה לפעילות יתר של בלוטות הזיעה ולמערכת העצבים הסימפתטית. מערכת זו אחראית לוויסות כמות ההזעה ולעיתוי שבה היא מופיעה. הסיבה לתופעה זו הינה תורשתית לרוב.

מוקדי הזעת היתר משתנים בהתאם לגיל. בעוד זיעה באזור הפנים מורגשת בעיקר בשנות ה-40 הזעת יתר בבית השחי ובכפות הידיים והרגליים מופיעה כבר בגיל העשרה.

הזעת יתר נקודתית עלול להוביל למגוון רחב של מחלות נלוות, כמו בית גידול של חיידקים או פטריות וכן להתכווצויות שרירים, דלקת עור נגוע באקזמה וכו’. למרות כל זאת, ל-62% מהאנשים הסובלים מהזעת יתר, לא מודעים לכך שבעיה רפואית קיימת אצלם

    לקביעת תור לייעוץ צרו עמנו קשר: