> הרזיה עם בלון קיבה ספאץ - השגת תוצאות אמיתיות בהרזיה, ללא ניתוח

הרזיה ללא ניתוח – ובלוני הרזיה

הרזיה עם בלון קיבה ספאץ

השגת תוצאות בהרזיה, ללא צעדים קיצוניים כמו ניתוח, אפשרית גם עם בלון הרזיה ספאץ.

הרזיה היא אתגר לא קל לאנשים ככלל, ובמיוחד לאנשים שצריכים להרזות קלוגרמים רבים.  אם אתם מאלו שסובלים מהשמנת יתר, ומתמודדים בלי סוף עם דיאטות להרזיה, כדאי שתכירו את בלון הקיבה המתכוונן “ספאץ”! להרזיה ללא סיכוני הניתוח.

אבל לפני כן – בואו נכיר את הבלון שהיה נפוץ בשוק עד כה, בלון ההרזיה שסימן את תחילת הדרך לבלוני הקיבה האחרים.

בלוני קיבה שונים: בלון ישן – בלון חדש

הבלון הראשון הושתל בשנת 1982, מאז הושתלו מאות אלפי בלונים ברחבי העולם על מנת לתת מענה לבעיית ההשמנה. העיקרון מאוד פשוט, בפרוצדורה שגרתית שאורכה כרבע שעה, במהלכה נמצא המטופל תחת השפעת מטשטשים, מוכנס דרך הפה לקיבה בלון לא מנופח. לאחר ניפוחו בנוזל, יושב הבלון בקיבה. הבלון תופס את נפח הקיבה ובכך יוצר תחושת מלאות ועוזר למטופל לרכוש שליטה על כמויות האכילה שלו, ליצור תחושת מלאות ובכך לתרום לירידה במשקל.

בלון הקיבה הסטנדרטי הנפוץ היום בשוק (BIB) מאושר לשהייה בקיבה לחצי שנה בלבד, רמת ההשפעה החזקה ביותר של הבלון הינה בשלושת החודשים הראשונים שלאחר החדרתו לקיבה ובמידה והבלון לוחץ מידי או שהשפעתו כבר לא מורגשת, יש צורך להוציא אותו לצמיתות

בלון הקיבה החדשני – ספאץ אשר פותח על ידי ד”ר ג’פרי ברוקס, עולה על מגבלות אלה.

בלון זה יכול להישאר בקיבה למשך שנה וישנה אפשרות לכוון אותו בהתאם לצרכי המטופל. ניתן להגדילו כאשר השפעתו של הבלון יורדת, או להקטינו אם לוחץ מידי, מה שנותן למטופל שנה של הרזיה.

הבלון נמצא יעיל ביותר בטיפול בהשמנה, בשילוב תזונה נכונה ופעילות גופנית, זאת בהשוואה לדיאטה ופעילות גופנית בלבד. דיאטה מאוזנת ותקינה מהווה את הפתרון האידאלי לירידה במשקל, אך לצערנו הסטטיסטיקה מלמדת שפחות מ-5% מהסובלים מהשמנה יצליחו להשיל את הקילוגרמים העודפים באמצעות דיאטה ולסגל אורח חיים בריא במשקל אופטימלי לאורך זמן. המצליחים מרוויחים בגדול וחוסכים לעצמם ניתוח. היתר, לרוב מתייאשים ולאחר דיאטות חוזרות ונשנות וכישלונות אינספור פונים לפתרון אחר, בין היתר לניתוחים.

בלון ההרזיה “ספאץ” מספק את הפתרון האידאלי שבין דיאטה ותרופות לבין ניתוחים בריאטרים. הייאוש מדיאטות מתמידות, עליות וירידות מצד אחד, אך מצד שני פניה לפרוצדורה פולשנית הכרוכה בסיכונים הביאו למציאת פתרון ביניים. בלון ההרזיה מהווה פתרון זה.

הבלון הינו כלי עזר יעיל במיוחד במסע של ירידה במשקל, הוא מהווה קרש קפיצה לשינוי פנימי, הקילוגרמים שנושרים במהלך התקופה הראשונה והשובע הטבעי שמספק הבלון נותנים מוטיבציה גדולה וקרקע רגועה לשינוי בהרגלי התזונה והחיים, יחד עם הליווי של אנשי המקצוע.

בלון ההרזיה ספאץ מכריחאת המטופל לקבע הרגלי אכילה שימשיכו וילוו אותו גם לאחר הוצאת הבלון מהקיבה, במצב של שובע ניתן לערוך שינויים ביתר קלות ולסגל הרגלי אכילה שלא הוטמעו תחת משטר דיאטה מגביל, שלעיתים אף גרמו “לשבור” את הדיאטה ולחזור להרגלי האכילה הקודמים.

לסיכום: הבלון יותר אפקטיבי מדיאטות למיניהן והרבה פחות מסוכן מניתוחים בריאטריים, אין צורך באשפוז או תקופת החלמה לטווח ארוך. יתרון גדול נוסף הוא שניתן לעשות את פרוצדורת הבלון שוב ושוב מבלי לסכן את המטופל, זאת בניגוד לניתוחים בריאטריים. בנוסף, הבלון הוא שיטת הטיפול האידאלית הנותנת מענה לאנשים שאינם עומדים בדרישות לניתוחים הבריאטריים.    

האלטרנטיבה לבלון קיבה: ניתוח כירורגי

הליך כירורגי כגון ניתוח בריאטרי הינו הליך פולשני, והסיכונים הנלווים כתוצאה מהניתוח והשלכותיו גבוהים מאוד.

כיום נפוצים שלושה סוגים של ניתוחים לטיפול בהשמנת יתר:  ניתוח טבעת מתכווננת, ניתוח מעקף קיבה, והנפוץ יותר כיום הוא ניתוח שרוול קיבה. הניתוחים נבדלים ביניהם בהיבטים שונים וכן מבחינת הסיכון הניתוחי. בניתוחים בריאטריים כמו בכל סוג של ניתוח יתכנו סיבוכים מיידים כגון דימום, סיבוכים עקב ההרדמה, פתיחת הפצע הניתוחי, דלף בקיבה, זיהומים ולעיתים אף מוות ביותר מאחד באלף.

לסיבוכים מהניתוח יש השלכות ארוכות טווח, כולל הקאות חוזרות ונשנות, העלולות להיגרם כתוצאה מהצירויות או הצטלקויות במעי וחסימת מעיים – סיבוך המופיע בכ-1%-3% מהמנותחים ומצריך ניתוח חירום. חסימת מעיים יכולה להתרחש מיד לאחר הניתוח, אך גם חודשים עד שנים לאחריו.

אחד הסיבוכים הבלתי צפויים של ניתוחי הרזיה הוא דיכאון, דיווחים רבים שהצטברו מצביעים על שכיחות גבוהה של דיכאון בקרב מנותחים בריאטריים. בעיה נוספת, מוכרת ובעייתית היא עודפי עור, עודפי עור ורקמה שאינם מתכווצים הן תופעות שכיחות לאחר ירידה משמעותית במשקל. עודף עור אינו רק בעיה אסטטית, אלא יכולות להיות לו השפעות בריאותיות ונפשיות, בושה ובמבוכה ממראה הגוף. בנוסף, לאחר הניתוח, עלול לסבול המטופל מחסרים תזונתיים עקב ספיגה לקויה, היפוגליקמיה לאחר הארוחות, אבנים בכליה ובכיס מרה ושינויים בספיגת תרופות ואלכוהול.

לפרוצדורת הבלון סיכונים משלה אך הם מעטים יותר, דרמטיים הרבה פחות ובשיעורים נמוכים יותר, תיתכן דליפה של הבלון בשיעור מאוד נמוך, סתימת מעיים ופרפורציה במקרים קיצוניים וכיב קיבה בפחות מ1% מהמקרים.

אז אם עד היום חשבתם שהפתרון הוא דיאטה להרזיה מצד אחד, או מצד שני צעד קיצוני כניתוח, אז הנה לכם פתרון ביניים נוסף להרזיה.

כתבה: מירב הופמן – דיאטנית קלינית באופטימל

 

 

    לקביעת תור לייעוץ צרו עמנו קשר: