> הקטנת נפח הקיבה - אופטימל

הקטנת נפח הקיבה – פתרון להשמנת יתר

לרדת במשקל ללא ניתוח

השמנת יתר היא אחת המגפות הקשות של העידן המודרני, והיא כבר מזמן לא נתפסת רק כתוצר של אורח חיים בעייתי אלא מחלה של ממש בה יש לטפל בהקדם האפשרי. מעבר להשלכות על חיי היומיום, להשמנת יתר יש סיכונים רבים אשר עלולים לפגוע בבריאותך. הנתונים הסטטיסטיים מדאיגים:

  • 70% עליה בסיכון להתקף לב
  • 75% עליה בסיכון לשבץ מוחי
  • 400% עליה בסיכון לסוכרת
  • 55% עליה בשיעור התמותה

מה הפתרון להשמנת יתר ?

אדם שהגיע למשקל יתר (BMI מעל 30), סביר להניח שניסה מגוון דיאטות בדרך:  החל מספירת קלוריות, רק בשר, רק לחם, הפרדת מזונות, ניקוי רעלים, הצטרפות לקבוצה כלשהי… מה לא… אבל עד כה נחל כישלונות, ולכן ניזנח נושא הדיאטה. ירידה של 10% מהמשקל העודף יכולה לשנות את המצב הבריאותי באופן משמעותי. לכן לאדם שעשה אינספור דיאטות ומרגיש שאין לו את היכולת לעמוד בהן יותר, מוצע פתרון טכני להקטנת נפח הקיבה.

הקטנת נפח הקיבה גורמת לקיבולת קטנה יותר של הקיבה, וכך אוכלים כמויות קטנות יותר של מזון ותחושת השובע מגיעה מוקדם יותר, ונשארת זמן רב יותר.

המטרה בצמצום הקיבה היא אומנם לעזור לאדם השמן להרזות כדי שבריאותו תשתפר, אבל המטרה החשובה יותר הנה לסייע לו להכנס לתהליך של שינוי בהרגלי התזונה שיאפשר לו או לה לשפר את איכות החיים לאורך זמן. הרצון העז לעשות שינוי מתחיל להתעורר בדרך כלל כאשר ההשמנה פוגעת בבריאות ומסכנת חיים. אז מתחילים ההרהורים על הקטנת נפח הקיבה.

כיצד להגביל את נפח הקיבה?

ישנן מספר דרכים להקטנת נפח הקיבה לשם ירידה במשקל, והם כוללים ניתוחים בריאטרים שונים (קיצור קיבה, טבעת, שרוול, מעקף קיבה) או טיפולים ללא ניתוח שהופכים פופלריים מאוד: טיפול עם “בלון קיבה“.

    לקביעת תור לייעוץ צרו עמנו קשר: