> הטיפול בצלוליט | אופטימל לייף

הטיפול בצלוליט

צלוליטיס - הורדת צלוליט באופטימל

מהו צלוליט?

הצלוליט הנה תופעה המצויה אצל כ-90% מהנשים. המונח מתאר אזורים בגוף בהם מרקם העור איננו אחיד ונראה כגבשושיות זעירות כקליפת התפוז. התופעה מתרכזת בעיקר באזור הירכיים והישבן, אך לעיתים גם בבטן ובזרועות.

צלוליטיס היא לא צלוליט. צלוליטיס היא " דלקת זיהומית חדה בשכבות התת עוריות ".  צלוליט – מוגדר רפואית כדרמטומיוליפוסקלרוזיס. הצלוליט, ממוקם מתחת לשכבת האפידרמיס (בשכבת הדרמיס וההיפודרמיס), ומאופיין כגבשושיות שומן דחוסות המכילות שומן ונוזלים. אלו מסודרות במעין חדרים המופרדים אחד מהשני על יד סיבי קולגן ואלסטיין.

הצטברות הצלוליט נגרמת כתוצאה מהתעבות הדרגתית של תאי שומן תת עוריים בדרמיס. במצב נורמאלי מערכת חילוף החומרים מסלקת את עודפי השומן והנוזלים, אולם עקב התעבות השומן, נימי הדם נדחסים. דחיסות הנימים מובילה להאטה בקצב מחזור הדם ולמצב שבו הרקמות מקבלות פחות חמצן ומינרלים ומביאה לירידה חדה ביכולת הרקמות להתחדש. תוצאה מתהליך זה, הגוף אינו מצליח לפרק ולסלק את השומן הדחוס- הצלוליט – שהצטבר למעין קפסולות שנימי הדם הקטנים (הקפילרים) החודרים לתוכו לחוצים, חסומים ודחוסים.

האם ניתן להיפטר מהצלוליט לצמיתות?

קיימות מספר שיטות המתיימרות לטפל בצלוליט. חלקן אף מניבות תוצאות זמניות, אולם אף אחת מהן אינה מעלימה את התופעה לחלוטין.

משחות וקרמים המתיימרים לחדור את שכבות העור ולהמיס את גבשושיות הצלוליט הם מוצרי מדף הנמכרים בצורה חופשית, ללא מרשם רופא, והם מוגבלים בעומק חדירתן לתוך שכבות העור. תכשירי טיפוח אלה נותנים למטופלות הרגשה טובה ומחדירים לחות לשכבה העליונה בלבד. יעילות שיטה זו עומדת בספק רב.

שיטות אחרות כוללות ואקום, גלי רדיו, לייזר, מזותרפיה ואולטרה סאונד. רוב השיטות מצריכות טיפולים תקופתיים לשימור התוצאות, ולעיתים את דיאטה לירידה במשקל.

טיפולי צלוליט במכשיר בלה קונטור נמצאו מאוד אפקטיבים לחלק מהנשים ואין צורך בטיפולים משמרים. הטיפול גורם לשיחרור השומן הדחוס ובכך לצמצם את הצלוליט ולשפר באופן ניכר את מירקם העור. 

דרמטולוגים ברחבי העולם מסכימים באופן גורף, כי אף אחת מהשיטות הקיימות לטיפול בצלוליט אינן אפקטיביות לתווך הארוך וזאת משום שהשיטות שהוזכרו אינן מצליחות לחדור לקפסולות הקולגן ולפרק את תאי השומן מבפנים, להביא לשחרור הלחץ על הקפילרים ולהחזירם לתפקודם הרגיל דבר שיאפשר ניקוז וספיחה של השומן והנוזלים המשתחררים מקפסולת הצלוליט. גם עם טיפולי בלה קונטור, למרות ההטבה במראה העור, השומן עלול להצטבר מחדש עם השנים, במיוחד אם עולים במשקל.

אנו ממליצים לך להגיע לטיפול ניסיון עם מכשיר "בלה קונטור" – ואולי הטיפול יתאים עבוריך, ויסייע להקטין את את הצטברות הצלוליט בישבן והירכיים.

 

לקביעת תור לייעוץ צרו עמנו קשר: