> הזרקת שומן עצמי לעיצוב הפנים והשדיים - אופטימל לייף

הזרקת שומן עצמי לעיצוב הפנים והשדיים

הזרקת שומן עצמי

בשנים האחרונות השימוש בשומן שנשאב מהגוף לשם מילוי של נפחים באזורים אחרים בגוף הפך לנפוץ.
בתחילה, השימוש בשומן עצמי נעשה לשם מילוי חוסרי נפח בשד או בפנים לאחר הסרת גידולים סרטניים, או לעידון צלקות לאחר טראומה.

כיום השימושים בשומן לצרכים אסטטיים הופך נפוץ ומקובל יותר ובכך מרחיב את היצע הכלים העומדים לרשות המנתח הפלסטי. יותר נשים מנצלות את השומן העצמי הנשאב מגופן באזור הבטן, למילוי קפלים בפנים ובצידי הפה או למילוי חזה שהתרוקן מניפחו.

ד”ר טיסונה – מנתח פלסטי 

 

אז ראשית – מדוע שאיבת שומן?

רבים ורבות מביננו ניסו את כוחם, בשלב זה או אחר של החיים, בשיפור המראה והמצב הבריאותי באמצעות דיאטה. כל מי שעבר את התהליך מכיר את הקשיים, התסכולים, נקודות השבר, והסיכויים (הנמוכים) להצלחה. אנו מתחילים עם חלומות על בטן שטוחה או ישבן זקור, ובאופן כללי מראה אתלטי וצעיר יותר.

אלו מביננו, אשר התברכו בקצב מטאבולי בסיסי גבוה (או בשפת העם – חילוף חומרים מהיר), בנחישות, בסביבה תומכת, או בכל שילוב של הנ״ל (במיוחד בשילוב הדרכה תזונתית נכונה ופעילות גופנית מתאימה), יראו תוצאות ויזכו לפידבק חיובי הן מהסביבה, והן ממאזני המשקל. עם זאת, אחת מהתוצאות הנפוצות אצל המצליחים לרדת במשקל, היא אובדן שומן לא אחיד בחלקי הגוף השונים המוביל דווקא למראה מבוגר יותר בסופו של דבר. לדוגמא – אובדן נפח בפנים הגורם להעמקת והדגשת הקפלים הטבעיים, או התרוקנות של השדיים אצל נשים, אשר בגיל מבוגר יותר או לאחר הריונות יכולה להתבטא בצניחת השדיים.

במקביל, ישנם אזורים שדווקא היינו מעדיפים שיתרוקנו יותר ממה שהצלחנו להשיג באמצעות הדיאטה והפעילות הגופנית, למשל המותניים, או הירכיים. למעשה אנחנו מגיעים למצב שבו בסיום התהליך, מבחינה כמותית (הפחתה בכמות השומן הכוללת בגוף) השגנו את המטרה, אך הפיזור ה״שגוי״ של השומן מונע מאיתנו להשיג את המטרה האסטטית.

שאיבת שומן הינה פרוצדורה ותיקה ובטוחה, אשר מבוצעת אלפי פעמים בחודש ברחבי העולם המערבי. זו אחת מהפרוצדורות הפלסטיות הנפוצות ביותר, ובחלק מהמדינות אף הנפוצה שבהן.


מילוי נפח פנים  ע”י הזרקת שומן עצמי

בשנים האחרונות הפך השימוש בשומן שנשאב לצורך מילוי נפחים באזורים אחרים בגוף, לנפוץ יותר ויותר.

בתחילה דובר בעיקר על שימושים שחזוריים. למשל – מילוי חוסרי נפח בשד או בפנים לאחר הסרת גידולים סרטניים, או הרמת ועידון צלקות לאחר טראומה. כיום השימושים בשומן לצרכים אסטטיים הופך גם הוא לנפוץ ומקובל, ובכך מרחיב את היצע הכלים העומדים לרשות המנתח הפלסטי.

אם נחזור אל בוגרי ובוגרות הדיאטה, הרי שברור, שניתן למשל לשאוב את השומן העודף שנותר באזור המותניים, ולהזריקו לקפלים שהודגשו בצידי הפה בעקבות הירידה במשקל. בכך אנו בעצם ״הורגים שתי ציפורים באבן אחת״.


הגדלת שדיים ע”י הזרקת בשומן עצמי

במקרים אחרים, בצניחת שדיים למשל, אין אפשרות לפתור את הבעיה בהזרקת שומן בלבד, ויש צורך לבצע ניתוח להרמת שדיים. אך גם במקרים אלו ניתן להגדיל את נפח השד המורם באמצעות הזרקת שומן עצמי. (שהרי כבר אמרנו שהשד לא רק צונח אלא גם מאבד מנפחו).

אם התקבל הרושם כי הזרקת שומן מוגבלת למי שירד במשקל בלבד, הרי שמדובר בטעות. גם מילוי קפלים בפנים, שהוגדשו כתוצאה מהתבגרות הפנים ולא כתוצאה מירידה במשקל ניתן למלא בשומן עצמי. באותו האופן ניתן גם להגדיל שדיים אשר היו קטנים באופן טבעי (ולא כתוצאה מהתרוקנות לאחר ירידה במשקל) באמצעות שומן עצמי. השיקולים בכל מקרה ומקרה הם שונים.


שומן עצמי כחומר מילוי – יתרונות וחסרונות

כאשר מזריקים שומן כחומר מילוי לפנים, ניתן לעשות זאת בשילוב עם ניתוח הרמת פנים או כפרוצדורה יחידה. הסיבה העיקרית לבצע זאת היא:

• על מנת לקבל שיפור קבוע במראה הפנים ולא שיפור זמני (כמו שנותנים חומרי המילוי מבוססי החומצה ההיאלורונית)

• מבלי להחשף לסכנות חומרי המילוי הקבועים (דוגמאת סיליקון).

לעומת זאת, בהזרקת שומן עצמי לצורך הגדלת שדיים, השיקול העיקרי הוא לקבל מרקם שד טבעי יותר (ביחס לשתלים), ושד אשר נע עם הגוף ומושפע מתנוחת הגוף באופן טבעי (למשל לא נשאר זקור בעת שכיבה על הגב).

בעוד שבמילוי קפלים באמצעות שומן ניתן להשיג תוצאה זהה לזו המושגת ע״י חומרי מילוי סינטטים, הרי שבהגדלת שדיים לא מתקבלת תוצאה דומה להגדלה עם שתלים.

• ראשית, השינוי בגודל מוגבל. לרב ניתן להגדיל את השד באמצעות שומן בלבד במידת חזיה אחת, ובמקרים ספציפיים בשתי מידות חזיה.

• שנית, אם מעוניינים בשינוי צורת השד (למשל מילוי משמעותי של המחשוף, או טיפול בעיוות מולד של השדיים), שתלי סיליקון מאפשרים זאת ביתר קלות.

לשומן המוזרק, בהיותו חומר עצמי, יש יתרונות רבים. לדוגמא – שכיחות נמוכה יותר של זיהומים, או המנעות מתגובות לגוף זר. עם זאת, לא הכל ורוד. אחוזי הקליטה של השומן המוזרק אינם קבועים ונעים סביב 50%. החלק שאינו נקלט מתמוסס, נספג ומופרש ע״י הגוף. לא ניתן לבצע ״מילוי יתר״ של שומן מתוך ידיעה שחלק יספג היות ואיננו יודעים כמה יספג וכמה יקלט (למשל מה יקרה אם הכמות שתיקלט בפנים תהיה גבוהה ממה שתוכנן? ניוותר עם גושי שומן תת עוריים שיצרו עיוות). לפיכך, על מנת להגיע לתוצאה הסופית הרצויה, לעיתים יש צורך ביותר מפרוצדורה אחת (בשדיים בעיה זו קלה הרבה יותר).

ביחס להזרקת חומרי מילוי לפנים, אשר מתבצעת במהירות במרפאה, בהגדלת שדיים מדובר בפרוצדורה כירורגית הדורשת חדר ניתוח.

ביחס להגדלת שדיים עם שתלים (שגם היא מתבצעת בחדר ניתוח) שאיבת שומן והזרקתו היא תהליך ארוך יותר.

 לסיכום

ניתן לציין כי החסרונות הם מינוריים ביחס ליתרונות ולכן הזרקות השומן הולכות ותופסות יותר ויותר מנפח הפעילות של פלסטיקאים ברחבי העולם. בשילוב עם טכנולוגיות חדישות המאפשרות עיבוד סטרילי של השומן והכנה מהירה שלו להזרקה, התהליך הופך לפשוט יותר ויותר.

    לקביעת תור לייעוץ צרו עמנו קשר: