> בודיטייט או שאיבת שומן ? - אופטימל

בודיטייט או שאיבת שומן ?

שאיבת שומן בידיים

מה ההבדל בין המסת שומן בודיטייט לבין שאיבת שומן רגילה?

שאיבות שומן עושים בעולם מעל 30 שנה. בודי טייט היא שיטה חדשה הקיימת כ 8 שנים בעולם. טכנולוגיית שאיבת השומן שייכת למאה הקודמת, וזו של בודי טייט היא מהמאה הנוכחית. אז מה?

האפקט הסופי המתקבל כתוצאה מהליך הבודי טייט בולט לטובה בהשוואה לשאיבה רגילה.

הן בהליך הבודי טייט והן בשאיבת שומן רגילה מבוצעת שאיבת שומן ממשית. תאי שומן רבים נשאבים פיזית מחוץ לגוף במהלך התהליך, ואלו אינם מתחדשים לעולם בגוף האדם. שמירת משקל ואורח חיים בריא ישמרו את התוצאה לכל החיים.

את תוצאת שאיבת השומן הראשונית רואים מיד בסמוך לניתוח בשני ההליכים. בשתי הפעולות המנתח מזליף לשכבת השומן תמיסה מיוחדת הנקראת “טומסנט” לצורך אלחוש מקומי וטיוב תהליך השאיבה.

אפקט הצרת ההיקפים וצמצום שכבת השומן המתקבל ביממה הראשונה לאחר הניתוח דומה בבודי טייט ובשאיבה הרגילה.

אולם, הייתרון של בודי טייט, שתוצאה זו מהווה פחות מ- 30% מצמצום ההיקפים שיתקבל בסופו של דבר לאחר כחודשיים. בעוד שבשאיבת שומן רגילה האפקט המתקבל בימים הראשונים הוא סופי ולא תחול ירידה משמעותית נוספת בעובי שכבת השומן, בבודי טייט זו רק תחילת הדרך.

לדוגמא – אם נשאב נפח שומן של 1 ליטר האפקט הסופי של צמצום שכבת השומן בבודי טייט יהיה גדול פי 2 בקירוב משאיבת שומן רגילה.

איך מתרחש ה”פלא” הזה ?
איך הגוף ממשיך לצמצם את עובי שכבת השומן לאחר שהשומן כבר נשאב ממנו ? ההסבר טמון בטכנולוגיה המתקדמת וברעיון הפיזיקלי המבריק של מכשיר הבודי טייט.

מדובר בטכנולוגיה “כחול לבן” , מדעני חברת אינבזיקס חשבו על שיטה בה ניתן לחמם את השכבה העמוקה של השומן באופן מקומי מבוקר ועדין, השומן יימס מהחום וכך ניתן יהיה לשאוב אותו באמצעות צינורית עדינה. מקור האנרגיה לחימום זה נלקח ממכשיר המוכר מאוד לכל מנתח ומשתמשים בו כמעט בכל ניתוח – דיאטרמיה, המכשיר לעצירת דימומים. אנרגיה זו היא גלי רדיו היוצרים חום ממוקד, מוגבל, ולא פוגעים בשום רקמה סמוכה. הם מחממים אך ורק את המקום שאותו מתכוון המנתח לחמם.

סוד ה”פלא” הוא באפקט חימום ממוקד בשכבת השומן. מה חימום כזה עושה לשומן ? הוא לא “רק ממיס” אותו כך שיהיה קל לצמצם את שכבת השומן – הוא מחטב אותה . החימום מכווץ את רקמת החיבור הרבה שמחזיקה את שכבת השומן בין העור החיצוני לשכבת השריר העמוקה יותר. ללא רקמת חיבור זו השומן שלנו היה “נוזל” כלפי מטה בכוח המשיכה כמו כל נוזל אחר. רקמת החיבור היא כעין רשת חוטים ענפה שבתוכה כלואים תאי השומן.

הכיווץ המתקבל מהחימום בעצם מקטין את הרשת בה כלוא השומן, כיווץ זה אינו זמני ,הוא קבוע ! זה ההבדל המהותי בין שאיבת שומן רגילה לבודי טייט. בבודי טייט גם שואבים את השומן וגם מכווצים את הרשת שמחזיקה את השומן שנותר, מה שנותן כיווץ של העור. בשאיבת שומן רגילה רק שואבים את השומן ואין כיווץ עור כתוצאה מהפעולה. לכן למטופלים שנמצאו מתאימים לבודי טייט – תוצאת החיטוב המתקבלת עולה בהרבה על התוצאה משאיבת שומן בה עשויים להיווצר עודפי עור.

חלק מרשת רקמת החיבור מתמוססת מהחום יחד עם המסת השומן והגוף בונה באזורים אלו רקמת חיבור חדשה ומתוחה יותר שמוסיפה לאפקט החיטוב המשמעותי בבודי טייט.

מדוע אפקט החיטוב המתקבל בבודי מתרחש לאחר זמן מהיום בו נשאב השומן ? מכיוון שתהליך בניית רקמת החיבור החדשה והצעירה לוקח זמן. זה ה”פלא” – השומן יצא, והגוף ממשיך לצמצם היקפים מה שלא קורה בשאיבת שומן רגילה. הגוף ממשיך לצמצם היקפים עד כחצי שנה מהפעולה , רוב הצמצום מתבצע בחודשיים הראשונים לאחר בודי טייט.

לסיכום: מטופלים שנמצאו מתאימים לשיטה החדשנית, חיטוב הגוף בבודי טייט טוב לאין ערוך משאיבת שומן רגילה מכיוון שבבודי טייט לא רק “שואבים שומן” אלא, מקצרים גם את הבגד (רקמת החיבור) בה כלוא השומן.

 

*הכותב הוא רופא מומחה בטיפול עם בודיטייט

    לקביעת תור לייעוץ צרו עמנו קשר: