> בדיקת שינה ביתית WatchPAT | אופטימל

בדיקת שינה ביתית WatchPAT

בדיקת שינה

בדיקה לאיכות השינה  – בנוחיות בביתך

בדיקת שינה היא בדיקה חיונית המאבחנת את איכות השינה בלילה. אם אדם סבור שהוא ישן בלילה אבל חש עייפות במהלך היום, או שבן/בת הזוג מתלוננים על נחירות קולניות, יתכן ויש חשש לתסמונת דום נשימה בשינה שלא מודעים לה.

כיום אין צורך ללכת לישון במעבדת שינה כדי לבדוק מה הסיבה לעייפות המתמשכת. המדע התקדם וניתן לבצע בדיקת שינה ביתית ופשוטה המנטרת את איכות השינה – במיטה שלך בנוחיות ביתך.

מתי ולמי מומלץ לבצע בדיקת שינה? 

מומלץ לך לבצע בדיקת שינה אם את/ה נוחר, עייף במהלך היום, ואף אם העלית הרבה במשקל.

ברוב הפעמים אנשים מתחילים להבדק בסביבות גיל 50 כאשר מופיעים סימפטומים (נחירות ועייפות) ולרוב בעידוד של בן/בת זוג. אבל, ממחקר שנעשה בטכניון בנושא מוות מדום נשימה בשינה, מסתבר שזה מאוחר מידי… משום שדוקא צעירים יותר – בני 20-30 הסובלים מהתופעה נמצאים בסיכון יותר גבוה לתמותה – במיוחד אם הם שמנים.  תוצאות המחקר מצביעות על כך שאנשים שמנים במיוחד נמצאים בסיכון גבוה יותר למוות ביחס לשאר האוכלוסייה. וככל שצעירים יותר הסיכון דוקא עולה.

ההמלצות הנובעות מהמחקר הן שיש לבצע בדיקות שינה יזומות עוד לפני גיל 30- לגברים שמנים הסובלים מלחץ דם גבוה, או שיש להם היסטוריה משפחתית.

אז אם אתה סובל מהשמנה, נחירות, עייפות מתמשכת או אם בן או בת הזוג שלכם סובל מהנחירות (שלך) פנה אלינו עוד היום לבדיקת שינה !

בדיקת שינה ביתית – כיצד היא מתבצעת?

הבדיקה הפשוטה ביותר היא באמצעות שעון ה”פט” המבוצעת בסביבה הביתית, בנוחות ובקלות במיטה שלך, ולא במעבדת שינה.

מכשיר  WatchPAT פותח ע”י איתמר מדיקל, ישראל, בטכנולוגיה פורצת דרך ויש לו את אישור ה FDA ומשרד הבריאות הישראלי. המכשיר, שנראה כמו אצבעון המחובר לשעון, הוא קל להפעלה ולא גורם לאי נוחות בזמן השינה, וחוסך לנבדקים את אי הנוחות הכרוכה בשינה במעבדה.

את ה PAT  מלבישים על אחת האצבעות, ורוכסים את השעון על היד. בזמן השינה נרשמים השינויים בקצב זרימת הדם באצבע והנתונים נשמרים בזכרון של “השעון”.  בבוקר כאשר מחזירים את המכשיר למשרד הטכנאי ישלוף מהמחשב את המידע על איכות השינה שלך – ויעבירם לרופא לכתיבת אבחון. באבחון ילקחו בחשבון גם נתונים מתשאול רפואי שנעשה על ידי הרופא או הדיאטנית שלך לפני הבדיקה.

הוראות לביצוע בדיקת שינה ביתית  באמצעות שעון PAT (“שעון אצבע”)

    לקביעת תור לייעוץ צרו עמנו קשר: