> איך בוחרים בלון קיבה להרזיה ? - אופטימל לייף

איך בוחרים בלון קיבה להרזיה ?

ירידה במשקל באופטימל

בלוני קיבה לטיפול בהשמנת יתר נמצאים בעולם כבר שנים רבות. אבל איזה בלון קיבה יסייע הכי טוב לרדת במשקל, איזה בלון לבחור?

להלן מספר דברים שכדאי לקחת בחשבון אם קיימת ההתלבטות:
איך בוחרים בלון קיבה להרזיה ?

1.  מומלץ לבחור בבלון הרזיה שיש לו אישור רפואי לשהייה בקיבה לשנה שלמהשהייתו של הבלון בקיבה לשנה שלמה מאפשרת זמן ארוך יותר להסתגלות להרגלים הרזים ומבטיחה על פי מחקרים תוצאות טובות יותר.

יחד עם כך, יש להניח שבלון שקיבל אישור לשהייה של שנה בקיבה ולא רק לחצי שנה עשוי מחומרים עמידים ואמינים יותר.

2.  מומלץ לבחור בבלון עם אפשרות לכוונון לשינוי נפח הבלון (הגדלה או הקטנה). מדוע זה חשוב?

א.  בכ –15%-10%  מהמקרים קיימת אי סבילות לבלון כבר בימים הראשונים שלאחר החדרתו לקיבה – אי הסתגלות לעיתים מחייבת את הוצאתו. בבלון מתכוונן, כשקיימת אי הסתגלות או אי סבילות ומחליטים שנפח הבלון גדול מידי ניתן להקטין את נפחו של הבלון ללא צורך בהוצאתו מהקיבה ולהמשיך בתהליך ההרזיה כמתוכנן.

אם בכל זאת בחרת בבלון שאינו מתכוונן, עליך לקחת בחשבון, שבמצב של אי סבילות לא ניתן יהיה לעשות תיקון ולהקטין את נפח הבלון וצריך יהיה להוציאו לחלוטין. במקרה זה, לא רק שלא ניתן יהיה להמשיך בתהליך ההרזיה עלול גם להגרם הפסד כספי.

ב. מצד שני, לעיתים קורה שהמטופל לא חש באפקט של הבלון בקיבה מיד לאחר הכנסתו. במקרה של בלון מתכוונן, ניתן יהיה לתקן זאת ע”י הגדלת נפח הבלון ללא הוצאתו מהקיבה ולהמשיך בתהליך ההרזיה בהצלחה. בבלון רגיל לא ניתן יהיה לשנות את הנפח לאורח כל התקופה.

3. אפקט הירידה במשקל בבלוני ההרזיה נעשה ברובו בארבעה החודשים הראשונים בממוצע.
בכל בלון זה הזמן פחות או יותר למיצוי הירידה במשקל, לכן מומלץ לבחור בבלון דינמי- מתכוונן המאפשר לאחר תקופה זו גישה נוספת לבלון בעודו נמצא בקיבה לצורך הגדלת נפחו והארכת האפקט לירידה נוספת במשקל. הסטטיסטיקות מראות כי הגדלת נפח הבלון במהלך התקופה מחדשת את אפקט הירידה במשקל מחדש ומייצרת ירידה ממוצעת נוספת של כ – 8 ק”ג . ישנם מקרים בהם ניתן להגדיל את הבלון אפילו פעם נוספת.

4. ממוצע הירידה של מטופלי הבלונים ברחבי העולם הוא 25% אחוז מעודף המשקל (נתון ידוע במחקרי FDA). בלון ספאץ המתכוונן מגיע לממוצעים של 50% ועם הגדלת נפח הבלון גם ל 60% – דומה מאוד לניתוחי קיצור קיבה אך ללא ניתוח.

5. מומלץ שהחדרת הבלון תעשה ע”י מומחה: הרופאים המבצעים בעולם החדרת בלונים הם גסטרואנטרולוגים המיומנים בפעולות המתבצעות דרך הפה (גסטרוסקופיה).
חשוב שגסטרואנטרולוג יבצע את פעולת החדרת הבלון כי הוא מיומן לבדוק את בריאותה של הקיבה לקלוט את הבלון.
למיומנותו וניסיונו של הרופא יש משקל רב להצלחת הפרוצדורה אין החדרת בלון בפעם הראשונה דומה לפעם ה – 500 וחשוב לוודא את ניסיונו של הרופא בתחום.

6. החדרת בלון מתבצעת תחת טשטוש, מומלץ שהליך הטשטוש יבוצע ע”י רופא מרדים ושנוכחותו תהיה באופן קבע בחדר הפעולה וכל מהלך הפעולה.

7. בלון ההרזיה יודע לעשות את העבודה אך לא פחות חשוב הוא מערך תמיכה תזונתי, פסיכולוגי, גופני ורפואי שהוא המפתח להצלחת הטיפול ולרכישת ההרגלים הרזים שישמשו אותך בשנים הבאות וודא שאתה מקבל מערך תמיכה וליווי למשך תקופה ארוכה (שנה לפחות).

 

 

למידע נוסף ו/או לפגישה עם גסטרואנטרולוג מומחה השאירו פרטים או התקשרו 3320*

    לקביעת תור לייעוץ צרו עמנו קשר: