> אחת ולתמיד, האם גילוח קבוע גורם לשיער לגדול מהר יותר ועבה יותר? | אופטימל לייף

אחת ולתמיד, האם גילוח קבוע גורם לשיער לגדול מהר יותר ועבה יותר?

גילוח קבוע גורם לשיער לגדול

הצמיחה של שערות נעשית מתוך זקיקים שנמצאים מתחת לפני שטח העור. מה שקובע את קוטר השערה, צבעה, רמת הצפיפות והמרקם הוא נתונים גנטיים והורמונים המשפיעים על זקיקי השיער. משום שהשיער איננו חי, הוא לא בעל השפעה על צורת או קצב הצמיחה שלו, מה שמניע אותו הוא הזקיקים בלבד. כל שערה יותר עבה בשורש ונעשית יותר דקיקה בקצה. גילוח למעשה קוצץ את קצה השערה הדק וגורם לחידודו.

תפיסות שגויות

משום שעתה השיער מאד קצר, הוא מרגיש מעט נוקשה מהרגיל, מה שגורם ללא מעט אנשים להאמין בטעות כי השיער נהייה יותר עבה. השיער שזה עתה נחתך, תופס היקף גדול יותר מזה של קצה השערה טרם הגילוח, ועל כן לעיתים נדמה לנו כי יש לנו יותר שיער. כמו כן, הנטייה של שערות היא לצמוח לכיוון מסוים, אולם שיער מגולח, גורם לשערה לעמוד בצורה אנכית וכתוצאה מכך נדמה כי הצפיפות יותר גבוהה. גורם נוסף שמבהיר את האמונה השגויה בכל הקשור לגילוח וצמיחת שיער, יכול להיות מזוהה עם תוצרי הזמן.

מראית עין בלבד

בדרך כלל אנשים מתחילים להתגלח בשנות העשרה לחייהם, אז השיער דליל במיוחד. במרוצת השנים וכתוצאה משינויים הורמונאליים, השיער הופך לחזק יותר ועל כן נראה כי פעולת הגילוח היא הגורם האחראי לכך שהשיער הפך להיות יותר גס, אומנם למעשה ובפועל מדובר בצמיחה טבעית של השיער. במילים אחרות מדובר במראית עין, גילוח לא גורם לצמיחה מוגברת של שיער או הופך אותו לעבה וכהה יותר, אלא רק קצה השערות נראה כך. בו זמנית אם עדיין מפריעה לכם מראית העין ניתן לפנות אל אלטרנטיבות אחרות.

שיטות הסרת שיער נוספות

שיטות אחרות להסרת שיער כמו קרמים למיניהם, פינצטה או מכונות גילוח חשמליות, מושכות את השערה מהשורש שלה החוצה. המראה החלק נשאר לאורך זמן מכיוון שלזקיקים נדרש זמן להצמיח מחדש את השערות אולם הן ישובו ויגדלו תמיד. טיפולי לייזר שונים משיטות מריטה וגילוח משום שהם מנסים להשבית לגמרי את זקיקי השיער מבלי אפשרות לצמיחה חוזרת.

לקביעת תור לייעוץ צרו עמנו קשר: